Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Járok pszichológushoz, de...

Járok pszichológushoz, de mivan ha én nem akarom elmondani a kellemetlen dolgokat?

Figyelt kérdés
Kerdezgetett annyi mindent oda se tudtam figyelni, aztán megkert hogy mondjak el mindent, én meg kinyogtem hogy nem szeretném, és akkor elkezd te mondani hogy de így nem tud segíteni meg stb. de hogyha én most nem akarom elmondani akkor miért kell rám erőltetni?
2020. dec. 7. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit nem akarsz neki elmondani?
2020. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha nem mondod el, mi a bajod, akkor hogy tudna segíteni?

De ilyen esetben NEM a pszichológus a hibás, hanem te vagy az

2020. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Keress másik pszichológust, de előbb-utóbb meg kell nyílnod majd csak nem mindegy, hogyan közelít, lehet, hogy egy másik szakember stílusa közelebb állna hozzád és kevésbé feszélyezve könnyebben beszélnél a sebeidről.
2020. dec. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ember általában azért nem mer elmondani dolgokat, mert szégyenli őket. De a pszichológus előtt nem kell szégyellned semmit, ő azért van, hogy napi sok-sok órában olyasmiket hallgasson és segítsen feldolgozni, amiket az emberek szégyellnek. A legfontosabb, amit tudnod kell, hogy ő nagyon sokat tanult és nagyon-nagyon sokat hallott már más páciensektől, így egész biztos, hogy nem fog elítélni téged, akármit is mondasz neki. Nem muszáj egyszerre elmondanod neki mindent, kezdd kisebb dolgokkal, vagy beszélj arról, hogy miért nem mersz beszélni neki a titkaidról. Már ezzel is jobban tud majd dolgozni, mint a hallgatással. Sajnos igaz, hogy azért, hogy jobban legyél, neked is meg kell majd dolgoznod. Ez néha majd kellemetlen lesz vagy fájni fog, de tökre megéri. Én is több évnyi terápián vagyok túl, és örülök, hogy belevágtam. Pedig én is hallgatós voltam.
2020. dec. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Ez olyan, mintha elmennél a háziorvoshoz, de nem mondanád el a tüneteidet, hanem neki kéne kitalálnia.

Milyen megoldást vársz, ha nem mondod el, hogy mi a bajod???

2020. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem a neked megfelelő pszichológushoz jársz.
2020. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű: ha nem mondod el, nem tud segíteni. Ebben az esetben

a) állami rendelés esetén fölöslegesen rabolod el az idejét más betegektől, akik valóban gyógyulni szeretnének;

b) maszek rendelésen fölöslegesen fizetsz ki alkalmanként 7-10 ezer forintot.


A pszichológus előtt ugyanúgy nincs helye a lelki szemérmeskedésnek, ahogyan orvos előtt sem szabad szégyellni levetkőzni.

Legalábbis, ha tényleg gyógyulni akarsz.

2020. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

A pszichológus azért van, hogy segítsen. Nem a párod, nem a főnököd, nem az anyád, érzelmileg teljesen kívülálló.

Nem az fogja érdekelni feltétlenül, hogy konkrétan MIT csináltál, hanem az, hogy vajon MIÉRT azt a megoldást választottad - ez viszont csak úgy fog kiderülni, hogy sokat mesélsz neki magadról, rengeteg konkrét helyzetet - és így szépen kirajzolódik majd előtte, hogy bizonyos helyzetekben hogyan reagálsz, mi az amin változtatni kellene.

Ebben tud segíteni, hogy szépen lassan stratégiát válts adott élethelyzetekben. De ezt nem kiselőadásokkal fogja elérni ("csúnya dolog letagadni a vétségeinket, ejnye-bejnye"), hanem gyakorlatokkal - mígnem egyszercsak a lényed részévé válik egy új stratégia.

Saját magad ellensége vagy, ha nem vagy vele őszinte.

Tipp: sokszor egyszerűbb leírni a gondolatainkat előre, levélként, ott pedig egyszerűen felolvasod. Meglátod, 1-2 alkalom után már el is fogod hagyni az előzetes írást:)

Sok sikert!

2020. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem jól közelített a pszichológus.
2020. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy vicc jut az eszembe, bocsi. :D


Az állatorvos lebetegszik, és elmegy a háziorvosához.

– Mi a panasza? – kérdezi a doki.

– Nézze, én állatorvos vagyok. Én úgy gyógyítom a betegeimet, hogy nem kérdezek tőlük semmit, hiszen ők nem tudnak válaszolni. Maga erre nem képes?

– Dehogynem – válaszolja az orvos kis gondolkodás után. Szó nélkül megvizsgálja az állatorvost, majd átad neki egy receptet.

– Tessék, ezt váltsa ki!

– És ez hatni fog?

– Persze. Ha mégsem, akkor legfeljebb elaltatom…


Vond le a tanulságot! :D


Sajnos a pszichológus nem fog tudni segíteni, ha nem mondod el a tüneteidet, traumáidat.

2020. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!