Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normalis, ha a pszichologus a...

Normalis, ha a pszichologus a terapia lezarasaval zsarol, ha meg nem merek neki elmondani mindent, vagy valamirol nem szeretnek beszelni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Persze
2021. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Hat ha nem is az elejen, de ha egyaltalan nem vagy kozremukodo hosszabb ideje, akkor elkepzelheto.
2021. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Mi értelme szerinted foglalkoznia veled, ha pont azt nem mondod el, ami alapján ő meg tudna gyógyítani téged (vagy rásegítene a gyógyulás útjára)....?????


Pont az lenne nem normális, ha te csak fizetnéd neki a terápiás alkalmakat, de közben semmi nem történne...

NAgyon is etikus, amit csinál. A semmiért nem akar pénzt kérni tőled.

2021. máj. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ez pont, hogy jó dolog. Nem a pénzt akarja tőled elszedni. Ha nem vagy teljesen nyitott és már jársz hozzá egy ideje, akkor jogosan mondja, hogy nincs értelme folytatni. Te a pénzt dobod ki csak erre, de ő meg nem tud segíteni.

Pont az egy kezelés lényege, hogy mindent elmondj neki nyíltan és őszintén. Első pár alkalommal nyílván furcsa a dolog, esetleg nem is szándékosan kerülsz témákat, ezzel ugye még nem érte el a foglalkozás a lényegét. De mikor tudatosan nem beszélsz a gondjaidról, nem vagy vele őszinte, akkor az már csak pénz pazarlás.

Ha nem vagy együttműködő a kezelés során, akkor felesleges járnod.

2021. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Igaza van, ha nem vagy együttműködő, akkor a semmiért minek fogyasztaná a pénzed? Meg fölösleges néznetek egymást.
2021. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Hogy érted azt, hogy zsarol? Miket mond?

A pszichológust is kötelezi a titoktartás, nem adhatja tovább, amiket mondasz neki, ellenben lehet, hogy pont olyasmiről nem akarsz neki beszélni, ami neki segítene abban, hogy a terápiád valóban hatékony legyen.

Ha meg valamiért nem bízol benne, keress másik pszichológust.

2021. máj. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Van, akinek tényleg segítségre van szüksége és foglalod előle a helyet.
2021. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Te mit tennél fordított helyzetben?

Hallottad már azt a közmondást, hogy néma gyereknek anyja sem érti a szavát?

2021. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Ha nem mondod el a problémáidat, akkor hiába mész oda fizikailag, valójában nem vagy motivált a terápiára. A legtöbb típusú terápiánál azért az kizáró tényező...
2021. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Uhm, en a masik allaspontot kepviselem, mint az elottem levo 9 valaszolo :)

Nekem is volt olyan tema (es meg van is), amirol nem akartam beszelni. O firtatta, kerdezgetett, hol csak feluletesen, hol melyebben. Jeleztem neki, hogy errol nem akarok beszelni. Egyszer megkerdezte, hogy miert nem, es ezzel talalt utat hozzam :) atgondoltam a miertet, meg emlekeztettem magam, hogy miert is akartam pszichologushoz jarni, es hogy milyen fogadalmat tettem, amikor elkezdtem. Ekkor mondtam el neki. Kb fel eve jartam akkor hozza.

Engem soha nem zsarolt, fenyegetett, hogy befejezi a terapiat, ha nem nyilok meg. O tudta azt, hogy el kell nyernie a bizalmam. De en nagyon feltem attol, hogy egyszer csak azt mondja, hogy nem vagyok eleg egyuttmukodo, igy inkabb fejezzuk be. Mindezt ugy ereztem, hogy soha meg csak erre halvanyan utalo mondata/viselekedese sem volt. Ez is sokat elarul rolam :) elmondtam neki is ezt, biztos vagyok benne, hogy vette azt, hogy mennyire bizalmatlan vagyok az emberekkel.

Igy en a sajat tapasztalatombol azt tudom mondani, hogy nem helyes, ha zsarol/fenyeget, anelkul, hogy megprobalba azt megerteni, hogy miert nem mondod el.

Es az engem is erdekelne, hogy miket mond, hogyan zsarol :)

2021. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!