Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki kórosan döntésképtelen?

Figyelt kérdés
Kis döntéseket könnyen meghozok (pl. milyen teát szeretek, milyen étel ízlik, milyen környezetben érzem jól magam), de amint bármi tétje van, teljesen megzavarodok. Egy példa: el akarok menni egy hétvégi csapatépítésre, de hússzor is megváltozik a véleményem, mire végül eldöntöm, hogy nem megyek. Sokat vagyok egyedül, változtatni akarok ezen, viszont annyira nem vagyok biztos benne, hogy érdekel ez az irány és ezek az emberek. És akkor előjönnek a pro-kontra-érvek, hogy túlságosan sokat voltam egyedül, kiszaladok az időből, pont ilyen helyeken lehetne megismerkedni valakivel stb., és tulajdonképpen az történik, hogy próbálom megerőszakolni az elsődleges érzéseimet, hogy kilökjem magam a komfortzónámból. De nem tudom, hogy ez jó-e. Tényleg nagyon ingerszegény és unalmas életem van, és tudom, hogy ezen változtatni kell, viszont olyan is van, hogy valamibe beleerőltetem így magam, de hosszú távon nyilvánvalóvá válik, hogy nem akartam annyira, csak féltem, hogy kihagyom a lehetőséget. Úgy gondolom, hogy amin sokat kell gondolkodni, azt nem akarom igazán. Jól érzem?
2021. szept. 25. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nagyon bizonytalanul állsz döntés helyzet elé lehet attól, hogy a szüleid kis korodban nagyon korlátozóak voltak, sokmindent megcsináltak vagy eldöntöttek helyetted, esetleg nagyon féltettek.

Jó az, ha próbálod kilökdösni magad a komfort zónádból. Nem kell igent mondanod mindenre, de próbálkozni kell, szép lassan. Fontos, hogy kerüld a túláltalánosítást a gondolataidban. Ha egyszer elmentél valahova, ahol végül nem érezted jól magad, ne könyveld el magadban, hogy mindig rossz lesz. Gondolj olyan helyzetekre, amikor jó volt, és amúgy nincs olyan ember, aki minden ilyen alkalommal élvezi.

2021. szept. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem döntsd el, írd föl, hogy mit döntöttél és hiába hogy utána még napokig vergődsz, akkpr is csináld azt, amit előszörre felírtál a papírra.
2021. szept. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!