Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le a pozitív...

Hogyan győzhetném le a pozitív események utáni pár napos depressziómat?

Figyelt kérdés

Már egyszer átéltem ezt, akkor kb 1 hétig nagyon szenvedtem. Nem tudtam semmit csinálni, semmi nem kötött le, csak magamba fordulva ültem. Egyedül annyi segített, ha találkoztam a barátaimmal, de azt nem lehet 0-24-ben megoldani.

Most is átéltem nagyon jó dolgokat, most pedig depresszióba estem, hogy ennyi volt, visszatérünk a szürke hétköznapokba. Olyan, mintha feldolgozni se bírnám ami történt, folyamatosan csak erre tudok gondolni. Van esetleg tanácsotok vagy saját tapasztalatotok erről?



2021. szept. 25. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Menj el sétálni, amíg süt a nap.
2021. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azután lettem egyszer nagyon rossz állapotban, hogy egy nagyon fontos vizsgám sikerült, pedig ugye ennek önmagában örömtelinek kellene lenni és én is úgy voltam vele, hogy milyen jó lesz, utána lesz szabadidőm és feltöltődhetek. Mégis azon tudtam csak rugózni, hogy megszűnt ez a stressz, sikerült, de mi maradt? Az életem ugyanolyan, egyéb problémáim ugyanúgy megmaradtak, mintha semmi sem változott volna, az egyetem is ugyanúgy folytatódik és lesz kemény vizsgám még.

Az érzés, hogy mindegy mit csinálok és mi sikerül, egy csomó minden nem változik és boldogtalan vagyok.

Tisztában vagyok vele, hogy nálam alapból nincs minden rendben, és változnia kéne egy csomó mindennek a magánéletben, esetleg te tudnál változtatni azon, hogy ne legyenek a hétköznapok se rosszak?

Egyébként nekem ilyenkor az idő segít és hogy valami tennivalót erőltetek magamra, sorozatok, filmek, takarítás, esetleg tanulni valamit (nekem idegennyelvet kellene), a Tinderezés is néha segít, ha jófej pasival tudok beszélni, ilyesmik stb.

2021. szept. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!