Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A falcolás mikortól számít...

A falcolás mikortól számít komolynak?

Figyelt kérdés
Sok kisebb vágás még oké? Vagy 1-2 mélyebb? Olyan helyeken, amik nem látszódnak. Ha elmondom a pszichiáteremnek, akkor meg is akarja nézni vagy csak azt mondja ok?

2021. szept. 25. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden formája abnormális. Mondd el neki!
2021. szept. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden önsértést komolyan kell venni. Ha elmondod, nem feltétlenül kell megmutatnod a hegeket. Viszont valószínűleg el kell mondanod mindent, hogy milyen heg és hol van.

Én amikor elmondtam, a terapeutám meg is kérdezte, láthatná-e. Hosszú nadrág volt rajtam, mint mindig, nem akartam nekivetkőzni, hogy végigmutogassam. Szóval el kellett mesélnem, hogy történtek a vágások, hogy néznek ki most. A kezemen 1-2 heget azért megmutattam, de nem erőltette, hogy márpedig ő látni akarja mindet.

2021. szept. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Szia. Ha elmondod a pszichiáterednek hogy vagdosod magad akkor bentfog tartani a pszichiátrián és még gyámság alá is kerülhetsz. Mivel veszélyes vagy önmagadra nézve. Mind1 hogy mekkora vágások kárt tettél magadba így veszélyes vagy önmagadra nézve így nem vagy alkalmas az önálo életre pszochiátriai kezelésre van szükséged.. Ezt mondja majd neked a pszihiátered ha elmondod neki ezeket nem szabad elmondani meg olyan test részeken csinálni ahol feltünö pl csuklon al karon. Ha ez nyugtat akkor csináld a láb fejeden ott nem látszik meg annyira fájni fog cipöben föleg ha mélyre vágsz hogy többet eszedbe se fog jutni hogy vagdosd magad
2021. szept. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 Teljességgel valótlant állítasz!

Tapasztalatból beszélek és tudom, hogy egyáltalán nem fognak benntartani. Nem fogja megnézni, max kérdez róla ezt-azt de nyugi semmi baj nem lesz. Gyógyulást és próbálj nem rászokni a falcolásra... Tudom, hogy satisfying de ha pl maszturbálsz helyette az máris jobb.

Gyógyulást!!

2021. szept. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14%
4-gyes de igen ha úgy álna oda a pszihiáteréhez hogy vagdosom magam akkor beutalja... amikor elvesztettem a legjobb barátnömet nagyon magamba zuhantam. Költözés új iskola, rossz társaság családi veszekedések.. Akkor énis vagdostam magam. Anyám észre vette és bevitt a pszihiátriára mert annyi vágás volt a karomon de nem mésly. Kisem engedtek 2hétig tartottak bent 17 voltam akkor és az egyik ápolo figyelmezztette anyámat ha 18lennék és úgy hozott volna be akkor még a pszihiátria osztály fezetöje a gyámság aláis elhelyesztett hettet volna mert van ott egy úgynevezet bíroság ami elrendeli ezt.. mivel közveszélyes nek nyilvánitanak ezek már megszüntek.
2021. szept. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

#5

A te eseted akkor nagyon extrém lehet. Én pszichológusnak mondtam el, dolgoztunk rajta hónapokig, hogy sikerüljön leszokni. Azt mondta, mivel nem vagyok közveszélyes, "csak" önveszélyes és nincs öngyilkos szándékom, nem igényelek pszichiátriai kezelést. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy pszichiátriára beutalnak valakit falcolás miatt.

2021. szept. 26. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Lehet igazad van engem egyenesen a pszihiátriára vitt anyám 17voltam gyereknek számítottam és nem egysze hangosztattam hogy utálom ezt a világot.
2021. szept. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat.

27 vagyok és borderline/evészavar problémákkal kezel a dokim. Egyszer nyàron rövid nadràgban voltam és làtta a sok zùzòdàst a làbamon. Azóta néha rákérdez. Most kb 30 kisebb-nagyobb vàgàs van a combomon, nem mélyek, plusz a màr gyógyulóak a karomon, oda többet nem mertem mert feltūnő.

2021. szept. 26. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!