Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 12 éves gyermekem önsértést...

12 éves gyermekem önsértést végez magán.Tudnátok szakembert ajánlani? Esetleg ha van/volt szülő akinek gyermeke ilyen korban ezt elkezdte,hogyan alakult az életetetek?Hogyan kezeltétek ezt családon belül?

Figyelt kérdés

Gyermekem 12 éves és 3 alkalommal falcolt.Nem akarom pszihiátriára vinni.Pszihológushoz vinném terápiára.Tudnátok e ajánlani szakembert,akivel jók a tapasztalatok?

Előre is köszönöm!



2020. júl. 16. 23:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
Jesszusom. Ne már. Ez teljesen normális dolog. Olvass utána a neten.
2020. júl. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Normális???? Hát szerintem elmebeteg dolog.
2020. júl. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Köszi, utolsó...nem elmebeteg dolog. Lehet, hogy figyelmet szeretne, mert elhanyagolják, vagy egyedül érzi magát, 12 éves gondolkodással régen én is utáltam magamat. Most 14 vagyok, most tartok ott, ahol a kérdezö gyereke. Lelkileg kipurcantam, nem elmebeteg vagyok, de kösz a feltételezést. Van gyerej pszichológus, engem oda vitt az anyám. Nem használt, magam miatt áltam le, és nem azért, mert egy némberrel megvitattam, mit ettem aznap.
2020. júl. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Várom a segítő kommenteket,aminek segítő tartalma is van.

Köszi

2020. júl. 17. 00:05
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ez nem normális, és nem is elmebeteg dolog. Valószínűleg a gyermek valamivel küszködik, és így próbálja levezetni a feszültséget. Lehet stressz, lehet szomorúság, de előfordulhat, hogy valami trauma hatására depresszió alakult ki nála. Mindenképpen vidd el gyerekpszichológushoz, emellett pedig kommunikálj te is vele. Nem elég lepasszolni egy szakembernek, mert sajnos ők sem tudnak mindent megoldani. Kérdezd meg, hogy mi bántja, de ne faggasd, ne vond kérdőre. Őszintén érdeklődj és mondd meg neki, hogy ha valami baj van, bármikor fordulhat hozzád, nem kell önsértéshez folyamodnia. Te azért vagy, hogy segíts neki, és kiönthesse neked a lelkedet. Ezt nagyon fontos tisztázni a gyerekekkel, sokat segít nekik, ha tudják, hogy nincsenek egyedül.
2020. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerelmi bánat és válás után vagyunk.Megoszt velem dolgokat de nem mindíg.Nem erőltetem és többször megerősítem benne hogy bármi van itt vagyok,számíthat rám.Amúgy vannak barátai,csinos,ad magára,értelmes,jól tanul.Apukája viszi,utaznak.

Mindenképp szeretném ha megtanulna egy megkűzdési technikát ezért is érdekelne,hogy van e pozitív kiút ebből vagy akinek hajlama van erre együtt kell éljen ezzel terápia ide vagy oda?

2020. júl. 17. 00:13
 7/13 Phoney ***** válasza:
19%
Nem normális, de ebben a korban először nem a gyereknek, hanem Neked (vagy a párodnak) kell szakemberhez menni, hogyha a gyerek vagdossa magát. Ebben a korban még nem léteznek önálló [szülőtől független] pszichés problémák, bármilyen nehéz is belátni, hogy te/ti vagytok a probléma.
2020. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Persze, van belőle pozitív kiút. :) Főleg, hogy ha a szülő hamar észreveszi, hogy baj van, ilyen fiatalon még minden megfordítható. Egy pszichológus segíthetne megfejteni az érzéseit, hogy pontosan mi is ösztönzi arra, hogy bántsa saját magát, és segíthet valami megküzdési technikát is kitalálni. Lehet érdemes lenne elgondolkodni egy családterápián is, mert 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez a válás dolog jobban megviselte, mint ahogy kimutatja. Sajnos ez minden gyereknél így van, nem véletlen szokták mondani, hogy a válások legnagyobb áldozatai a gyerekek. Valószínűleg még nem igazán érti ezt a helyzetet, és könnyen lehet, hogy traumaként élte meg.
2020. júl. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy új elfoglaltság amit szívesen csinál vagy említette korábban, hogy milyen jó lenne, ha...

Tehát olyan ami úgy tereli a gondolatait és energiáit,hogy máshova kerüljön ez az önpusztító energia, hosszútávon szerintem ez segít.

A szeretetet nagy valószínűséggel máshogy tudja befogadni, ezért mondjátok neki többet, hogy szeretlek!! Minél kevesebbet lásson a TI konfliktusotokból. Idős, megbecsült rokonokat is be lehet vonni hogy nyissanak felé, meséljenek az életükről, nehézségeikről amiket hogyan oldottak meg.

Ha úgy látod, szükséges szakembert is bevonni, akkor tudok ajánlani kettőt is, saját tapasztalatból.

2020. júl. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
3%
Dr. Tolnai Valéria pszichiáter, homeopátiával és gyógynövényekkel dolgozik, nem gyógyszerrel
2020. júl. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!