Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter hogy mérte fel...

A pszichiáter hogy mérte fel egy 10-15 perces beszélgetéssel azt hogy nekem Xamaxra és antidepi tablettára van szükségem?

Figyelt kérdés

valahogy azt érzem hogy felírt valamit, ami „csak jó lesz“ alapon működik


10 perc beszélgetés alatt feltérképezett engem? ugyan. Állítom hogy 100ból 99 beteg ugyanezt kapja.


2021. szept. 28. 16:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A válasz röviden annyi, hogy sehogy. Az első állapotfelmérésnek 60-80 percesnek kellene lennie, de az állami ellátásban futószalagon mennek az emberek, és jó ha valakire jut 10 perc. A pszichiáterek már reflexből írják fel mindenkinek az antidepi+benzo kombót. (Tisztelet a kivételnek!)
2021. szept. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%
A pszichiáter gyógyszert ír fel, igen, 100 emberből 99-nek ugyanazt. Ezek ugyanis tünet elfedésre vannak. Ha tényleg meg akarsz gyógyulni, pszichológus kell, és terápia, na meg a saját akaratod.
2021. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem először a háziorvosom írt fel xanaxot, mikor csak annyit mondtam, hogy mostanában nehezebben alszom el.

Szerintem pénzt kapnak érte.

2021. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
így a legegyszerűbb az orvosnak, így szabadul gyorsan. te meg elvagy közben a gyógyszerrel. https://www.youtube.com/watch?v=zPIIkDR5YJI
2021. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Nekem először a háziorvosom írt fel xanaxot, mikor csak annyit mondtam, hogy mostanában nehezebben alszom el."


amyának dettó. lement a házidokihoz hogy nem alszik jól. azonnal xanax.

be se szedte végül.

2021. szept. 28. 17:04
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ mit mondtál abban a 10 percben. Ha tömören, lényegre törően elmondtad neki, hogy mi a problémád akkor 10 perc után is meg tudja állapítani, hogy mire van szükséged, gondolom már sok ezer emberrel foglalkozott, ha más nem, akkor az eddigi tapasztalatai alapján.


A háziorvosotok meg az Ecserin vette a diplomáját szerintem meg az összes többi is aki alvászavarra xanaxot ír fel, mivel az nem altató.

2021. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
99%-ban bno kóddal távozik minden ember a pszichiátertől, akár 10 perc alatt is.
2021. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

Ennyi idő alatt is el tudod mondani, milyen tüneteid vannak, milyen élethelyzetben vagy. Gondolom, tett is fel kérdéseket. Neki ennyi elég, nem kell mindent tudnia rólad.

A gyógyszerek felirására protokollok vannak, hogy milyen tünetekre melyiket kell először felírni, aztán ha az nem jó, akkor melyik a következő, stb. Nem egyénileg találják ki.

2021. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos SZTK alapon ez így megy évek óta. Bemegyek az asszinteshez, kérdez pár rutin kérdést, válaszolok. Megyek tovább a dokihoz, neki majdnem ugyanezt elmondom és ír rá gyógyszert 3 hónap múlva kontroll. Ergo évi 4x 10 perc jut rád. Ha valakinek komolyabb baja van, vagy elfojtott dolgai vagy ki tudja még mi sose kerül diagnosztizálásra.

Ezért kérem a pszichológust is, azzal legalább beszélhetsz, elmondhatod, kiadhatod magadból a problémát. Volt egy jó pszichológusom, aki főként gyerekkel, fiatalkorúakkal foglakozott ő nem volt híve a gyógyszernek. De javasolta ha úgy látta most szükség lenne egy mankóra.

2021. szept. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A 9es válaszolót cáfolnám. Én is SZTK-s helyre járok, egyrészt az elején van egy tesztlap amit mindig ki kell tölteni (beck-hamilton teszt), ezután bemegyek a dokimhoz. Elmondom neki mi hogy alakult az elmúlt 4 hétben (én 4 hetente járok hozzá vissza), megbeszéljük a hogyan továbbot, ha esetleg úgy van akkor ajánl egy pár dolgot és elköszönünk egymástól a gyógyszerfelírás után, de van amikor egy beszélgetés simán eltart bő fél óráig is. Ha bármi problémám van ezen kívül rendelési időben bármikor hívhatom és amikor éppen nincs nála beteg akkor kapcsolja az asszisztens, illetve ha valami nem vált be és sürgősen vissza kéne emiatt mennem hozzá akkor mindig adnak egy 1 héten belüli időpontot.
2021. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!