Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kontrollvesztéstől való...

A kontrollvesztéstől való félelmet hogy lehet leküzdeni? És honnan származhat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyénenként változó, de ha valakinek volt tapasztalata hasonlóval, szívesen elolvasnám...
2021. szept. 28. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel, nem igazán sikerült soha.
2021. szept. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz kontrollvesztés alatt? Azt, hogy mondjuk elkap egy pánikroham és nem tudod, hogy mi lesz veled? A tudatalattiból jön minden ilyen negatív rossz gondolat, ez mind egy hibásan berögzült gondolatmenet, ezt kell megtörni. Ezen csak úgy tudsz túllépni, ha az adott helyzetben megpróbálod higgadtan végiggondolni az aktuális helyzeted, ezáltal rájössz arra, hogy alaptalan a félelmed és így csillapodni is fog (én most pánikos szemszögből közelítettem meg a kontrollvesztést).
2021. szept. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A baj az hogy a kontrollvesztéstől félsz. Ez már két probléma. A kontrollvesztés önmagában egy probléma, de h már félsz tőle az egy újabb. És sajnos ez a félelem bénít meg minket. Ami ahogy 2-es is írja tudatalattiból jön, így pokoli nehéz ellen konkrétan harcolni.

Jómagam zenehallgatással próbálom, próbáltam az elmúlt 10 évben ezen segíteni. Mert amíg számomra ismerős, kedvenc dallamok zúgnak a fülemben másra gondolok, így nem zavar annyira pl. a buszon való utazás vagy a tömeg. Esküszöm volt idő amikor ez erősebb volt, mint a Frontin.

2021. szept. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok: tulajdonképpen a kontrollvesztéstől való félelem és az ezzel kapcsolatos előre aggódás nevezhető generalizált szorongásnak is. Arra viszont tökéletes megoldás lehet egyrészt egy pszichoterápiás kezelés, másrészt egy jól megválasztott antidepresszáns, ami egy idő után ezt az érzést elnyomja és inkább a pozitív gondolatokat és az optimizmust erősíti a fejedben.
2021. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!