Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor elkezdtétek szedni az...

Amikor elkezdtétek szedni az antidepresszánst nektek is napi 3x1 nyugtatót írtak hozzá?

Figyelt kérdés
És azzal együtt elkerülhetők voltak a nagyobb mellékhatások?Vagy csak szükség esetén vettétek be? Mert ma vettem be egy fél escitilt reggel,délután egy fél frontint,meg most éjszakára egy felet..ez kevés?Enyhén így is rajtam van a szorongás,de ez gyógyszerszedés előtt is megvolt.

2021. szept. 29. 00:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a fél escitil? 5 mg?


És mennyi a fél frontin? 0,25 fele? 0,5 fele?


Egyébként ha nem fokozódik a szorongás és/vagy depresszió, akkor nem is biztos, hogy bevenném a frontint. Ha fokozódik, akkor 6 hétig szabad szedni a benzo-t (frontin, xanax, rivotril). Akkor érdemes reggel-délben-este vagy reggel-este bevenni minden nap.

2021. szept. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fél Escitil 5mg, mivel abból 10mg-os a legkisebb kiszerelés. Én 15mg-ig nem szedtem mellé xanaxot, amikor 20mg-ra emeltem akkor éreztem, hogy már nem bírom tovább és kell sajnos. A Xanax betegtájékoztatója szerint 6-8 hónapig alkalmazhatóak, persze van aki évekig szedi, ellenben ahogy az előttem hozzászóló írta nagyjából 6 hétig alkalmazható hozzászokás nélkül.

2021. szept. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen 5mg,azt mondta a pszichiáter,hogy első héten annyit szedjek,aztán egy egészet...Frontin 0,25..abból vettem be 1-et összesen tegnap..Az a baj hogy előtte is szedtem nyugtatót 1 hónapig ,még nem jutottam el pszichiáterhez..De akkor is csak 1-et naponta..Viszont tényleg nem szeretnék hozzászokni,így megpróbálom a legkevesebb mennyiséget szedni.


Köszönöm szépen a válaszokat:)

2021. szept. 29. 09:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok: te mire kaptad az escitilt?
2021. szept. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pánikbetegség ,szorongás.Már több éve tart ,de mostmár nem bírtam tovább , és kénytelen voltam pszichiáterhez fordulni.Remélem hatásos lesz.🙄
2021. szept. 29. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok: hát, akkor sok szerencsét kívánok neked ezzel a gyógyszerrel, hátha neked beválik, minden ember más, mindenkinek más jön be. Én szintén erre kaptam, a szorongásra úgy 10/5öt adnék neki maximális (20mg) adagban, de pánikra egy nagy 0, komolyabb mennyiségű xanax nélkül meg lennék halva ilyen tekintetben. Egyébként pánikra az FDA által már nem törzskönyvezett gyógyszer és külföldön csak major depresszióra alkalmazzák leginkább vagy szorongásra/generalizált szorongásra, arra állítólag nagyon hatásos. Én most fogom kiegészíteni egy másik antidepresszánnsal a kezelést ami pánikra is törzskönyvezett.
2021. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, de én azt ki se váltottam. Vagy már eleve megmondtam a dokinak, hogy én Rivotrilt, nyugtatót nem fogok szedni és fel se írta. Már nem emlékszem, melyik volt.
2021. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen lesz ,mellette még elküldött pszichológushoz is,oda majd 2 hét múlva kell mennem...Ha nem lesz jó,majd ír mást.Egyenlőre csak álmos vagyok tőle egész nap..Pedig még csak 5mg.Nem tudom ez meddig marad így..
2021. szept. 29. 15:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok: érdekes, engem meg pont, hogy túlpörgetett sokszor, soha nem voltam álmos tőle, pont ellenkezőleg, inkább aludni nem tudtam miatta. Ebből is látszik, hogy ahány ember annyi féle hatás.
2021. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jobb lenne ha nem okozna ekkora mértékű álmosságot ,mert így semmihez nincs kedvem,alig bírom a szemem nyitva tartani....És még ha hozzá bevennék napi 3x frontint,akkor szerintem hetekig aludnék🙄
2021. szept. 29. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!