Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjam ott a pszicholó...

Hogyan hagyjam ott a pszichológust, ha sakkban tart?

Figyelt kérdés

Azt érzem, hogy nem tesz jót nekem a vele való terápia. Nem illik össze a személyiségünk, ezért azt érzem, hogy hátráltat a fejlődésben a pszichológusom. Mindentől függetlenül, nincs rajta kívül senkim sem, akivel megbeszélhetném a problémáimat, és úgy hallottam, hogy a jó pszichológusokra hatalmas várólista van. Viszont mégis eldöntöttem, hogy elmondom neki a terveimet, hogy abba szeretném hagyni a terápiánkat. Erre ő "megzsarolt", hogy rosszul leszek, ha ott hagyom, hogy "épp most megyünk csak bele", és hogy kár lenne veszni hagyni mindazt, amit eddig elértünk. Ezzel viszont azt érzem, mintha fogva tartana, és hogy nem tesz nekem jót. Eddig csak 1 pszichológusnál voltam korábban, de teherbe esett és megszületett a babája, úgyhogy sajnos mást kellett keresnem. De a régi pszichológussal nagyon jó volt együtt dolgozni, hajlamos voltam a túlgondolásra, ő pedig mindig arrafelé terelt, hogy hogyan ne szorongjak, és ne gondoljak butaságokra, amiknek nincs valóságalapjuk és csak stresszelem magam. A mostani pszichológusom ennek a teljes ellenkezője, mindent jobban túlgondol, mint én, és ez teljesen behúz egy ilyen sötét üregbe.


Mit csináljak?


2021. szept. 30. 04:06
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ezt semmiképp nem nevezném zsarolásnak. A pszichológusod minden bizonnyal jót akar neked. A módszerei lehet, hogy nem megfelelőek számodra, de ezt jelezheted neki nyugodtan. Ő is csak szóból ért. Ha nem hajlandó változtatni, akkor nyugodtan hagyd ott a p*csába.
2021. szept. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Őszintén érdemes beszélni, ezeket az érzéseket elmondhatod neki, kezdve onnan hogy "úgy érzed: nem illik össze a személyiségetek" odáig hogy "amit az abbahagyással kapcsolatban mondott az hogyan esik neked".
2021. szept. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De az van, hogy én már elmondtam ezeket, és erre reagált úgy, hogy nem lesz jó, ha ott hagyom.
2021. szept. 30. 05:22
 4/8 anonymousreview60 ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam. 2 éven át elmondtam időnként, hogy nem haladunk, és hogy elegem van (szinte toporzékoltam) mire ő marasztalt és ilyenkor kicsit később volt egy kis előrelépés, ami nekem jobb érzés volt. Majd újra az egész ciklus. Az esetemben végső soron a terapeutámnak volt igaza, mert lehet, hogy nem találta meg velem a hangot teljesen, de a hátráltató tényező én voltam, mivel sokszor tereltem öntudatlanul. Nem arról beszéltem, amiről kellett volna. Történeteket mondtam, nem érzéseket. Nem arra válaszoltam, amit kérdezett, hanem amit én akartam mondani. És nem dolgoztam magamon otthon legalább annyit, de inkább többet, mint a konzultáción.

Amit az ember akar, ami jólesik neki és amire szüksége van, időnként 3 külön dolog.

2021. szept. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem azzal nincs bajom, hogy érzésekről beszéljek, sőt én túlzásba is vittem. Az előző pszichológusom megtanította, hogyan szabályozzam ezeket. De a jelenlegi pont azt csinálja, hogy jobban túlgondolja, és néha nekem kell leállítanom őt, hogy már túlzásba viszi. Ez nem segít a bajomon, hogy valaki még jobban túlgondolja, mint én. Sok olyan problémám van, amiből még nagyobb gubanc lett, pedig egyszerűsíteni okosabb lett volna.
2021. szept. 30. 05:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd ott. Mondd meg hogy nem mész többet, szia. Én is voltam hasonlóban, közel egy év alatt semmit se haladtunk, szó szerint csak rosszabbul lettem, és rossz megoldások felé terelt, amit akkor is éreztem, hogy rossz, de van amiben elfogadtam a tanácsát, mert annyira padlón voltam, hogy már magamban is sikerült megkérdőjeleznie magamat. (Utólag be is bizonyosodott, hogy rossz irány volt.) Lényeg hogy egyre nyomasztóbbá vált nekem az ő személyisége, es én is éreztem az irányából valami nyomást, hogy folytatni kell. Végül volt egy olyan húzása, ami betette nálam a kaput, és elbúcsúztam tőle.

Azóta volt egy másik terápiám mással, ott haladtunk, nem csak az időt húztuk, rövid idő alatt nagy változásokat értünk el, és vele kiküszöböltük azt az élethelyzetet, ami fele az első pszichológus terelt, és ami végül nagy problémákat és folyamatos szorongást okozott és megakasztotta az életemet.

2021. szept. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem tud sakkban tartani, mert egyszer csak nem mész többet és ennyi. Csak akkor legyen egy másik, akihez szívesebben járnál.
2021. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Valószínű befolyásolható is vagy nagyon, ha úgy érzed sakkban tud tartani egy pszichiáter.

Az nem baj ha rossz érzéseket vált ki egy terápia, mert nem a babusgatás a célja, de ha nem bízol a terapeutában akkor nem fogsz előrelépni.


Nem ismerlek így nem tudok konkrét tanácsot adni, de nagy hangsúlyt fektetnék az önismeretre, terápián kívűl is. Önismeret, önértékelésre stb. Nem egy leányálom és sokszor életen át tart, de úgy vélekedem, hogy ez is a boldogság kulcsa.

2021. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!