Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 hónapja járok pszichológusho...

2 hónapja járok pszichológushoz de a beszélgetésen kívül mást nem csinál, hagyjam ott?

Figyelt kérdés

A legelején megbeszéltük, hogy egy bizonyos terápiába fogunk bele, ami nagyon hatékony és pár hónap alatt látványos javulás érhető el.

Ezzel szemben 2 hónapja csak beszélgetünk, de nem a problémámról sem arról ami miatt idegösszeomlást kaptam, hanem arról, hogyan érzem magam hétről hétre, néha álmot fejtünk.

Mostanra érzem úgy, hogy szeretném magam jobban érezni, hiszen ezért kerestem fel a szakembert.

Megkérdeztem és ő azt felelte, hogy még stabilizáljuk az állapotom, és majd január-februárban elkezdjük.

Nem komoly pszichés betegségem van, hanem egyfajta szorongás..

Szerintetek mit tegyek ?


2018. nov. 26. 17:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Mostanra érzem úgy, hogy szeretném magam jobban érezni, hiszen ezért kerestem fel a szakembert. - Ez nem így megy, ahogy te itt leírod.
2018. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
Én is jártam pszichológusnál, csoport terápia meg ilyesmi de nekem nem igazán segített. De szerintem még ne add fel mert minden ember másképpen reagál az ilyesmire. Jobbulást kívánok neked.
2018. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tényleg elképzelhető, hogy ez az egész csak kidobott pénz?
2018. nov. 26. 17:56
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
1-es vagyok. Megbízol benne?
2018. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Eddig biztam, igen.

De most mar kezdek ketelkedni.

2018. nov. 26. 17:58
 6/20 anonim válasza:
41%
Nem feltétlen, nekem nem jött be, de ismerek olyat akinek meg nagyon sokat segített. Adj neki egy esélyt lehet, hogy neked is fog.
2018. nov. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Várok még egy kicsit, köszönöm.
2018. nov. 26. 18:02
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Megint 1-es

Én 1 hónapja járok, ugyanúgy vagyok mint előtte. De nem is vártam, hogy pár hét alatt jobban leszek mert elég kemény éveken vagyok túl. Viszont jó embernek tartom a nőt, akihez járok és megbízom benne. Ezt érzi az ember a másikon, hogy segíteni akar vagy csak lehúzni pénzzel. De aki le akar húzni az oda se figyel rád, felületes - ezt is éreznéd. Egy terápia nem pár hét.

2018. nov. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Többféle terápiatípus létezik, hidd el, tudja ő, mit csinál. Ha bizalmatlan vagy iránta vagy az eredményességgel kapcsolatban, azt is vele kell megbeszélned. Talán tud adni megnyugtató választ. A kérdés, hogy van-e annyira szimpatikus neked, hogy idővel fel tudj engedni. Ha egyszerűen úgy érzed, nem pendültök egy húron, akkor érdemes váltani. És szerintem ez az egyetlen eset, amikor váltani kell, egyébként pedig el kell fogadni, hogy a terápiának van egy menete, és olyan részénél tartotok, amelyen még nem léphettek tovább. Mint egy úszásoktató, aki el tudja dönteni, mikor áll készen a tanítvány arra, hogy a mély vízben ússzon.
2018. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Megint 1es vagyok :))

Az előttem író jól mondja a dolgokat. Ahova én járok ott a nő csinál hipnózist is, a terápia része. És hiába bízom meg benne és hiába tartom jó embernek, látom, hogy figyel rám, érzem, hogy nem ver át, még nem állok készen egy hipnoterápiára, mert ahhoz kva nagy elfogadás kell.

Ez nem olyan szolgáltatás ahol X idő múlva asztalkopogtatva lehet várni az eredményt, ez totál szubjektív és rajtad is múlik.

Én is szeretnék jobban lenni, sőt, kitörölném az elmúlt 10 évemet, ez minden vágyam, de hát ez nem így megy sajna.

2018. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!