Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus azt tanácsolta...

A pszichológus azt tanácsolta nekem, hogy hagyjam el a barátomat. Nem furcsa ez? (lent a többi)

Figyelt kérdés
Egyéni terápiára járok, vagy mi a szösz. Azt írom ezt, mert úgy volt az elején, hogy relaxálni fogunk, meg ilyenek. Ezt próbáltuk is egyszer. De aztán semmi, csak annyi történik, hogy megkérdezi hogy vagyok és beszélgetünk a családról stb. Kb mintha egy idegennek mesélném el a bajomat, aki aztán nagyokat csodálkozik. Nagyon szimpatikus ember amúgy, csak nem értem, hogy ebben mi a "terápia". Meg azt írják, hogy a pszichológus nem ad tanácsot, csak rávezet a dolgokra. Ő konkrétan megmondja, hogy szerinte mit kéne tennem. Hogy hagyjam ott a barátomat, költözzek el, meg ilyenek. Szóval fura ez, én nem egészen így képzeltem el egy terápiát, hogy bemegyek valakihez panaszkodni, aztán ő elmondja hogy mit tegyek. Ráadásul sokszor olyan dolgokról beszéltet, aminek nem sok köze van a bajomhoz, ennyi erővel a szomszédhoz is átmehetnék kibeszélni magam. Nem hiszem, hogy sokra megyek ezzel a kezeléssel, főleg hogy mostanában egyre későbbre ad időpontot, mert nagyon be van táblázva. Eleinte mentem hetente, utána 2 hét múlvára adott időpontot, majd 3 hétre..Most meg egy hónap múlva.
2011. jún. 7. 16:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*azért írom ezt (elírtam a szöveg elejét)
2011. jún. 7. 16:54
 2/12 anonim ***** válasza:
lehet bejössz neki azért mondja h hagydd ott :) De tényleg az egy dolog h olyan dolgokról beszélgettek ami neked úgy tűnik értelmetlen, ő nagyon sok mindent levehet belőle. Viszont ilyet h hagyja el valaki a barátját. Hmmm én sem értem. VAgy talán a barátod üt-vág, megcsal, kimarad éjszakára? Mert úgy már érthető :)
2011. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A bejövést nem hiszem, mert ő is nő :D

Azért nem csinál ilyen durva dolgokat a barátom, de vannak húzásai. Amiket elmeséltem a pszichológusnak, aztán erre mondta hogy hagyjam ott. Végül is igaza van azért, csak csodálkoztam, hogy ilyet mond.

2011. jún. 7. 17:35
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor ott a pont. Ezért jók a pszihologúsok. Már előre tudják h mit akarsz mikor te még nem is tudod :)
2011. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyilván nem kötelező megfogadni a tanácsát. Ez csak egy opció, azért mész hozzá hogy tanácsot adjon, és ő az aki ért is hozzá.
2011. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy úgy mondja ezt a tanácsot, hogy inkább a reakcióra kíváncsi, mit szólsz hozzá? Pl. elmodod miket művel veled a barátod, és közvetlen rávágja "hagyd ott". Mert akkor lehet, hogy arra kíváncsi miért vagy még mindig vele, és erre a kijelentésre talán határozottabban elárulod. Ez csak egy tipp, mert a tanácsadás tényleg egy kicsit furcsa pszichológustól.
2011. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem kötelező. Nyilván nem fogok most hirtelen elköltözni, mert a pszichológus azt mondta. Én is tudom ezen a téren, hogy mit kellene tennem, de megvalósítani nem olyan egyszerű, hogy na akkor most felrúgok mindent és élek boldogan. Ha tehetném, ezt tenném, de hát..:)

Csak arra voltam kiváncsi, hogy másnál is így néz e ki egy egyéni terápia. Vagy hogy mitől terápia ez.

2011. jún. 7. 23:24
 8/12 homo ludensz ***** válasza:
Az hogy téged milyen sűrűn fogad / remélhetőleg/ abból adódik hogy a te problémád mennyire akut. Nálam is volt mikor hetente jártam hogy elnézést kért mert egy olyan beteg jött közbe akin s.o.s. segítenie kellett. Például lebeszélnie hogy kárt tegyen magában. Ami a barátod elhagyását illeti,lehet hogy ő mint kívülálló tisztában látja hogy épülésedre vagy személyiséged torzulásra számíthat ebben a kapcsolatban. Az hogy milyen dolgokról beszéltet... nos itt a beszéltet szón van a hangsúly. Kibeszéltetés én kifolyatásnak hívom is nagyon hatásos terápia és majd ő szól ha nagyon eltérsz a témától. Egy a lényeg: mindig rólad és a környezetedről szóljon ami nap mint nap körbevesz,hiszen azok és közted lévő viszonyok betegítenek vagy gyógyítanak meg.
2011. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 homo ludensz ***** válasza:
a 10.19 es vagyok,a relaxációt egyszer megmutatja és azt neked kell otthon lehetőleg a készség szintjéig begyakorolnod magadon,hiszen ha nála vagy vele relaxáltok akkor azzal telik el a rád szánt idő.
2011. jún. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hm, pedig én is súlyos eset voltam sajnos.. Most már jobban vagyok, de a pszichiáter küldött terápiára. Így szerintem kevés ez a 2 heti/havi 1 alkalom. Nem is ettől lettem jobban, na mindegy. Azért a relaxációt gyakorlom itthon.
2011. jún. 9. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!