Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fontolgatom, hogy ma elmegyek...

Fontolgatom, hogy ma elmegyek innen?

Figyelt kérdés
Nem látok semmi örömöt az életben. Állandóan az ágyban fetrengtem, elkezdtem egy egyetemet, hogy haladjak valamerre, de a hátam közepére sem kívánom. Egy lusta féreg vagyok. Meg lenne az eszem ahhoz, hogy elvégezzem, de ahhoz csinálni is kellene valamit. Kettő kis zh-t írtam eddig, mindkettő ötösre sikerült, de nem vidít fel. Én azt terveztem, hogy majd mindennap leülök tanulni, szeretni fogom hogy ügyesen haladok mindennel, örülni fogok hogy végre gyakorlok és megy a matek, hogy rendezett leszek, de ebből semmi nem valósult meg. Harmadik hete csak fekszem, semmit nem tanultam. Azt sem tudom jelenleg hol tartunk. Nincs egy darab könyvem sem, a könyvtárig sem jutottam el. Egy barátom sincsen. Párkapcsolatom meg főleg nincs, nem is lesz szerintem. Abszolút semmirekellő vagyok, annyi kitartás nincs bennem, hogy egy rohadt könyvet kinyissak. Megint nem haladok sehova és mindig ez történik. Összefolynak már a napjaim, egyre kedvtelenebb vagyok, nem alszom és eszem rendesen. Tegnap este óta azt fontolgatom, hogy a mai óra helyett a hídhoz megyek majd, akkor megszabadulnék mindent gondtól. Mit kellene kezdjek magammal? Nincs semmi ami megmozdítana.

2021. szept. 30. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem fel kellene keresned egy pszihologust, vagy pszihiátert, el sem hinnéd mennyit tud segíteni egy szakember. A pszihiáter pedig egy konzultáció után írhat fel gyógyszereket amik segíthetnek.

Remélem inkább ezt választod az öngyilkosság helyett. Mindig van kiút

2021. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha a hídig volna erőd elmenni, ugyanazzal a lendülettel elmehetnél egy pszichológushoz is, segítséget kérni. Depressziósnak tűnsz.
2021. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A lustaság helyett tűzz ki nagyon kis célokat naponta...

Pl hogy elolvasod ezt vagy azt, vagy megcsinálsz valamit.

Előre fektesd le hogy mondjuk erre szánsz mondjuk csak 1 órát.

Aztán pedig akármi is legyen, csináld meg az előre eltervezett dolgokat.

Inkább kisebb célok legyenek ezek, de mindenképp valósírsd meg (ezért nem érdemes 1 óráknál nagyobb dologban gondolkodni).

Ahogy következetesen eléred a kisebb kitűzött céljaidat, úgy egyre növekszik majd az akaraterőd, önbizalmad is...

2021. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Pszihologia tanácsadás:

[link]

[link]

[link]

[link]

2021. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Na, neked is túl jó lehet az életed, eltartanak, jó dolgodban meghülyülsz. Nem azért tanulsz, hogy legyen valami értelmes végzettséged, amivel aztán dolgozhatsz? Még menne is, mégis teszel az egészre? Hetekig csak fetrengsz? Egy lusta féreg vagy, aki a könyvtárig sem tud elmenni, egy abszolút semmirekellő. (Ez utóbbiakat te mondtad.)


Azt kívánom, érjen valami trauma, kényszer, hogy észhez térj és elkezdj ÉLNI. Mert az kéne neked, egy kijózanító pofon.


"A válasz 0%-ban tűnik hasznosnak"

2021. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
A depresszió az egyik legrosszabb betegség. Nekem a gyógyszer segített csak.
2021. szept. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%
Nekem az sem segít sajnos, pedig nem egyet kipróbáltam 3 év alatt...
2021. okt. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező ez nagyon erosen depresszionak tunik. Nem veled van a baj, egy rettenetes skadallyal kell megkuzdened, érthető hogy nehez. Keress fel egy szakembert, o segiteni fog.
2021. okt. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
tegnapelőtt akkor itt vagy még velünk kérdező?
2021. okt. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%

Drága Kérdező!


Nem vagy egyedül.

Pont azt csinálom, mint te.

2021. okt. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!