Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt tapasztalom, hogy nincs...

Azt tapasztalom, hogy nincs értelme az életemnek, és nem fog változni, csak rosszabbodni. Azt fontolgatom, hogy öngyilkos legyek-e?

Figyelt kérdés
Nemsokára lejár a munkaszerződésem egy egyébként segítő szakmában. Nincs és nem is volt kapcsolatom. A szüleimmel élek, 30 éves nő vagyok. Folyton bántanak, és gyerekként kezelnek, pedig én is beszállok jórészt a havi költségvetésbe. Lenéznek, és a fő szórakozás itthon, ohgy engem bántanak, mikor megyek már el itthonról.., mikor lesz végre valakim, nem bírnak látni sem... De én nem szeretnék csak azért kapcsolatot hogy ne legyek itthon, mert az igazi szerelemben hiszek, ami az én életemben tényleg eljött, csak drámaian alakult... és egyszerűen nem akarok senki mással lenni. Hamarosan még annyira sem érezhetem magam hasznosnak mint eddig, + nem lesz fizetésem, és megjobban fognak itthon is bántani.. egyszerűen úgy érzem semmi értelme sem lesz élnem. Ezért kérdezem, hog jól gondolom-e, hogy már csak az öngyilkosság a megoldás. Valakinek van egyéb ötlete, mi lenne helyesebb ennél, ha van ilyen az én helyzetemben? Nekem nincsen, ezért kérdezem még most.
2009. júl. 5. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Az öngyilkosság semmiképpen sem megoldás. Ha lejárt a munkaszerződésed keress egy egy másik melót, idővel tuti találsz. Aztán költözz el otthonról, ha tudsz (albérletbe, vagy akárhova). Mindenképpen ez legyen a célod. Hogy a saját lábadra állj, a magad ura legyél, akkor nem bánthatnak. Sok sikert!
2009. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

nehéz eset...

Ne legyél öngyilkos.

1. Vallás (nemtom, hogy rád hat-e ez az érv, de azért leírom)

2. Az, hogy bántanak nem azt jelenti, hogy nem szeretnek. A szüleidnek még 50 évesen is gyerek leszel


Lehet, az is hogy lesz újra munkád, vagy találsz valakit. De így a neten nem fogom tudni megoldani az életedet, bocsáss meg, de erre senki nem képes ezen az oldalon. Fordulj ismerősökhöz, barátokhoz, esetleg más családtagjaidhoz. Én csak annyit tudok mondani, hogy ne öldd meg magad. Ha mindenki megölné magát, aki nehéz helyzetbe kerül, akkor nem sokan élnénak ma itt.

2009. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

Én munkanélküli vagyok. Nagy szar a családom, mindenki mindenfelé. Szüleim elváltak rég. Pénzem alig.

Tudod, hogyan vészelem át? Szarok az egészre. Majd lesz jobb. Ismerkedj, találd meg újra a szerelmet és költözz el.

2009. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
95%
Szia! Én 21 éves vagyok én is sajnos többször fontolgattam már ezt, sajnos az én életem is eléggé kilátástalan, a családom egy 1általán nem szeret. nem lenne kedved beszélni vmilyen formában? lehet furcsa egy idegentől de akár egy személyes találkozóban is benne lennék. Én egyébként budapesten lakom.
2009. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem véletlenül kezelnek gyerekként, úgy is viselkedsz! 30 évesen régóta felnőtt vagy, kölötzz el, ha otthon nem érzed magad jól. Csak gondolom kényelmesebb, mint saját magad fenntartani. azmeg, hogy beszélsz a költségekbe alap, nehogy már 30 évesen eltartott legyen valaki...


Egyébként meg a saját életeden csak te tudsz változtatni, ne várd, hogy majd más megoldja gondjaid helyetted.

2009. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Olvastam egy idézetet: " Az öngyilkosság társadalmilag legelfogadottabb módja az, hogy ha halálra dolgozod magad."
2009. júl. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Eddig azért nem költöztem el mert ápolőnői fizetésből egyedül, kisvárosban..., nem jönnék ki, itthon meg jól is jön mert a családom szegény és jól jön itthon a fizetésem..csak... De majd megpróbálok én is szarni az egészre, ez tőnik jónak, azt hiszem mást nem tudok tenni. Csak nagyon nehéz.
2009. júl. 5. 13:43
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Te hülye vagy...Nem, nem kérek bocsánatot :-)...Megfudamodni a legkönyebb, a legegyszerűbb. Azon nem gondolkoztál még hogy változtass? Nem sajnáltatni kellene magadat hanem tenni ellene. És így olvasva a soraidat nem látok olyant benne ami ellen nem lehetne tenni. Nem lesz munkahelyed? És? keresel másikat. Nincs párod? KERESS. aki nem keres az nem is talál :-) nem a szöke herceget kell várni a fehér lovon, mert soha nem fog odaérni :-)A szőke hercegen kívül is léteznek kedves, aranyos (ahogy a hirdetésekben írni szokták) jolszituált :-) emberek. Na őket kell megtalálni...de ha nem is keresed, akkor ez tovább fog tartani mint gondolnád. És őszintén megmondva én sem örülnék neki ha a 30 éves lányom még nálam lakna. :-) Valoszinüleg én is piszkálnám :-) de ezt nem bántásbol mondják hanem hogy térj már észhez és csinálj valamit...és szerintem is a munkahelykeresés után az albérletkeresés lenne az első...aztán a többi.
2009. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
pf. mire megírtam a válaszomat, válaszoltak előttem öten :-)
2009. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Az öngyilkosság nem megoldás, hanem menekülés. Semmit sem old meg, csak kárt okoz azoknak, akik szeretnek téged, a te életednek pedig vége lesz és sosem lesz arra lehetőséged, hogy valakivel boldog legyél. Ugye ezt nem akarod? Én a helyedben igenis elköltöznék. Nem egészséges 30 évesen otthon lakni, neked is szükséged van egy kis privát zónára és akkor nem jönnének a nem várt kérdések sem. Hidd el, hogy sokkal jobban éreznéd magad! Mindent meg lehet oldani anyagilag is. Albérletbe is lehet menni átmenetileg. Próbáld ki és ha nem jó, még mindig vissza mehetsz. Legalább lássák, hogy próbálkozol megállni a lábadon.
2009. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!