Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha meg akarok...

Mit csináljak, ha meg akarok halni?

Figyelt kérdés
Konkrétan nincs semmi, amiért érdemes lenne élnem. Az iskolában bántanak minden nap, a családtagjaimat évek óta kb. heti 10 perceket látom összesen, így szinte nem is ismerem őket és meg sem merek velük semmit beszélni. Egy internetes közösségben vannak barátaim, de már ők is csak bántanak leginkább. Eléggé szeretethiányos is vagyok mert kb. semmi szeretetet nem kaptam évek óta, egy párkapcsolat lenne az egyetlen dolog ami jobbá tehetné az életem, de ez is esélytelen mert 0 az önbizalmam és nem nézek ki jól sem. Azt hittem a sport segíteni fog, egy ideig kicsit jobb is volt, január óta fogytam kb. 20 kilót, de hiába fogytam le, mentálisan visszaestem oda ahonnan indultam. És már tényleg nincs semmi amiért élni akarnék. Minden nap egy szenvedés, és egész nap öngyilkos gondolataim vannak. Mit tegyek? 18F
2021. szept. 30. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Keresd meg az iskolapszichológust! Hol van a családod? Mi az, hogy heti 10 percre látod őket?
2021. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Légy vele tisztában, hogy a depresszió csak egy betegség. És ne öld meg magad.
2021. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Hol laksz, kérdező? Tudsz segítséget kérni a területi pszichiátriai gondozóban vagy a háziorvostól, vannak lelkisegély-telefonok, egyéb krízisellátóhelyek.

Ha hosszabb távú megoldásra kérdezel, szerintem pszichológus vagy valamilyen terápiás csoport kéne neked, utóbbiban tudnál megismerni új embereket is, és azt is fel tudnád fedezni, hogy miért boldogulsz ilyen nehezen a társas kapcsolatokkal.

2021. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is sokszor jártak hasonló gondolatok a fejembe, de valahogy sose vitt volna rá a lélek, hogy megtegyem. És ennek nagyon örülök. Mert egyszercsak összetalálkoztam egy fantasztikus emberre, aki rávilágított arra, hogy van miért élnem. Hisz annyi csodás dolog van a világban. Csak ebbe nem gondoltam bele régen. Mennyi olyan időtöltés van, amit szeretek csinálni, ami leköt. Milyen szép a zene. Milyen gyönyörű a téli, hőfödte táj, stb. Próbáld meg ne a negatív dolgokat nézni. Tudom, nehéz az elején, de hidd el, ha megtalálod a szépet, és a jót másban, és magadban, akkor sokkal jobban leszel, és eszedbe se fogjutni, hogy meg akarnál halni.
2021. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ne kívülről várd a szeretetet. Előbb szeresd és tiszteld önmagadat, ismertesd meg magaddal a világot, tevékenykedj. A kiegyensúlyozott ember felé szívesen fordulnak mások is.
2021. szept. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Kaptad az életedet. És csak az veheti el aki adta.Az Isten.
2021. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg előtted az élet.Sokan szenvednek a mai világban így mint te.Anyira fiatal vagy.Egy jó társ mellett másképp fogod látni a világot csak várd ki
2021. nov. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!