Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinaljak, ha meg akarok...

Mit csinaljak, ha meg akarok halni? 15/l

Figyelt kérdés
Anorexias vagyok, jelenleg gyogyuloban (elmeletileg) Mar 48 kg vagyok a 168 cm-hez. Viszont egyre jobban utalom magam es le szeretnek megint fogyni, ujbol ehezni szeretnek, mert az olyan jo erzes volt. :( Olyan szivesen veget vetnek valahogy az eletemnek, csak nem tudom hogyan. Lassan fel eve jarok egy gyerekpszichiatriara, de SZART SEM seitenek

2017. febr. 5. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy szebb vagy ha nagyon vékony vagy?
2017. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy szebb vagyok.
2017. febr. 5. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:

15 évesen miért akarsz meghalni??

Es ha nem gondolod hogy szep vagy vékonyan akkor miért akarsz vékony lenni?

Szüleid tudják hogy te mit akarsz? Hogy meg akarsz halni es itt idegen emberek válaszára vársz?

2017. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor miért akarsz vékonyabb lenni? Egyes voltam.
2017. febr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tamani ***** válasza:

Nyugalom! Ez a legfontosabb. Az, hogy le akarsz fogyni, egy énkép-zavar. Sokakkal megesik. A fontos az, hogy a gyermekpszichiáter nem tud segíteni, ha nem bízol meg benne feltétlenül. Jelenleg a bizalmatlanság a legnagyobb ellenséged. Akár saját magaddal, akár másokkal szemben. Nem kell naívnak lenned mindenkivel és mindennel, csak a szakorvosban bízz, akihez jársz. Nyílj meg előtte, csak akkor fog tudni segíteni.


Figyelj arra, hogy értékelsz másokat testsúly ügyében!

Ha látsz egy másik lányt, aki duci, vagy "normál súlyú", az teljesen rendben van, de ha te tükörbe nézel, magadat súlyosabbnak értékeled, mint amilyen valójában vagy. Vesd össze a megfigyeléseidet, és oszd meg eszt a pszichiátereddel. Bízz benne, és fog tudni segíteni!


Hosszadalmas a gyógyulás, de 15 évesen még annyi minden van az életben, amit kár lenne az anorexia miatt elszalasztani. :) Csak nyugalom! Van segítség.

2017. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat. A helyzet az, hogy kulföldön elek es itt masfele a gyogyitasa az eveszavaroknak. Nem tudom, hogy otthon hogyan muködik, de itt kb. heti rendszeressegel jarok egy gyerekpszichiatriara, es amit itt csinalunk az abban merul ki, hogy lemerik a sulyomat, vernyomasomat, es megkerdezik, hogy "Na, hogy megy a kajalas?" es ennyi :D Meg jarok gyogytornaszhoz, de azzal meg ilyen legzögyakorlatokat meg ilyesmit csinalunk.Es ami a legdurvabb, hogy kulön kervenyt kellett benyujtani a pszichologusert (hogy legyen egy pszichologus, akivel beszelgethessek), es en azt hittem, hogy ez tök egyertelmu, hogyha valaki szarul van lelkileg, akkor alap, hogy valakivel tud bezelgetni. De ez a nö is csak meghallgat, es nem erzem ugy, hogy tanacsokat adna.


Azert akarok vekony lenni, mert ugy erösebbnek erzem magam.

2017. febr. 6. 06:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Kb egy cipőben járunk,állj a tükör elé,és nézz végig magadon.Mit látsz?...Egy gyönyörű egészséges lányt,akit a strandon biztosan megnéznek,mert nem csak csont,és bőr.Ne gondolj a halálra,tudom nehéz,de te mit tennél a szüleid helyében?Gondolj arra,hogy mennyien szeretnek,és féltenek téged.Úgy vagy tökéletes ahogy vagy.
2017. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Figyelj..Az elet egy ajandek.Elmeletileg.ENis utalom magam,az eletem.En beleszerettem a legjobb baratomba(lany vagyok) es korulbelul igyvan ez feleve-eve.Es tenyleg o az egyetlen baratom akivel megtudok beszelni mindent.Tul kell lepni ha valami baj van,es ne akarj meghallni biztos egy csodas ember lehetsz.Gondolkoj arra hogy az eletben tortennek jo dolgok is,es probalj meg azokra koncentralni,menj ki a barataiddal,szorakozz,es csinald a hulyesegeket.:)
2017. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 16/L vagyok, szintén 168 cm, én most 44 kilóval. Nem tudom, ki tudok e lábalni ebből az egészből. Én félek segítséget kérni, apukámat meg szerintem nem nagyon érdekli az egész.. És csak megyek lefelé, amit persze élvezek, hiszen én is ennek a mentális betegségnek a rabja vagyok, már több mint egy éve.. (még 65 kilóról indultam) csak ebben az egészben az a sz@r, hogy mikor végre elérem a 38 kilos álomsúlyt, egy kórházban fogok ébredni (jobb esetben), az orromba csovet dugnak, hogy azon keresztül hizlaljanak, mint egy disznót. Az életemet próbálnak megmenteni, de nem lennek képes a gyógyulásra. Es akkor mar késő lenne. Most en is azt mondom, inkább meghalnék. Es tudom mit érzek, mennyire rossz visszahizni, stb. De gondold át ezt a helyzetet, hogy milyen lenne neked is es persze a szeretteidnek, a szüleidnek, akik felneveltek, akik olyan sokat vartak rád, hogy megszuless, es a karjaikban tarthassanak, es mindig megmaradjon nekik ez a kincs, ami TE vagy. Ne dobd el az életedet, es a szüleid beled vetett reményét, akik (gondolom) nagyon szeretnek téged, es mindent megtennének, hogy meggyogyulj. Orulj, hogy napról napra harcolsz, es visszakapod a regi életed. Most meg szörnyű, nagyon nehéz ez az út, talán a legnehezebb, amin most jársz, de egy nap majd felébredsz, es mindennek örülni fogsz, ami korulvesz. Es boldog leszel, hogy élhetsz, es szabad vagy. El fog jönni ez a nap. Tarts ki, és remélem sikerül boldogulnod a jovoben. Fel a fejjel :) ha szeretnél, nyugodtan írj.
2017. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha segitsegre varsz, akkor csak magadra szamits. Ne az ilyen gyerekpszichiaterekre. Szart sem ernek, csak a let viszik. Ez az anorexia=onkep zavar meg akkora baromsag. Ha mar-mar az emberi normakat atlepo vekony testben erzi jol magat a kerdezo, akkor legyen olyan, ha ugy boldog. Az eletnek ugysincs mas ertelme. Ha valaki nem boldog, az miert el? Fajfenntartas? Biologiai oszton? Ugyan mar... Az emberi civilizacio regen nem errol szol... Boldogsag nelkul semmi ertelme elni.
2017. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!