Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek pánikbetegsége van...

Akinek pánikbetegsége van mesélne a tüneteiről?

Figyelt kérdés

Volt pánikrohamom évekkel ezelőtt.Akkor a mentő bevitt a sürgősségire majd Frontint írtak fel és szorongás csökkentőt.Egy idő múlva gyógyszerek nélkül elmúltak a tünetek,mostanàban azonban egyre durvábban térnek vissza.

Nem merek menni sehovà mert félek hogy rámjön a roham.Attól pánikolok,hogy pánikolok...

Szóval mostanában ha rámjön: szédülök,remegek,zsibbad mindenem,mintha el akarnék ájulni,erős szívdobogás érzésem van.Este nagyon feszült vagyok amitől alig tudok elaludni.

Minde "semmiségen" stresszelem magam.Most például az utazástól fèlek-minden nap 60km-ert utazok munkába és ugyanannyit vissza.

Egyébként rendkívül kedvtelennek is érzem magam.Semmi kedvem semmihez.

Mit csináljak?Nektek mi segített?


2021. okt. 5. 19:27
 1/3 anonim válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, nekem is hasnló tüneteim vannak.
2021. okt. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Rajtam sem segít semmi. Annyi, ha tudom előre hogy emberek közelébe kell mennem, iszom előtte, de inkább kerülöm az ilyen szociális szarságokat, csak ne kelljen ájuldoznom sehol.
2021. okt. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt sokszor volt ilyenem, később néha a munkahelyemen is, de még szűkebb körű baráti társaságban is előfordult. Nem tudom különösebb dologhoz kötni, teljesen random jött elő. Azért minél több ember vett körül, annál valószínűbb volt a dolog. Mostanában hál' Istennek már nagyon ritkán kap el. Hogy mitől múlt el? Fogalmam nincs. Talán már kevésbé izgatom magam bármin, amit csinálnom kell, nem szorongok annyit amiatt, hogy mit gondolnak mások.


Egyébként ami annak idején valamelyest segített, az az, hogy tudatosan felkészültem az ilyen helyzetekre. Úgy mentem mindenhova, hogy "Oké, most tuti biztos rámjön ez a nyavaja - mit fogok csinálni?" És próbáltam eltervezni: ha gond nélkül ki tudok lépni a társaságból egy kicsit szellőzni, akkor kiugrottam. A friss levegő vagy egyedül mászkálás, egy kis hideg víz a mosdóban, stb. általában segített. Olyan is volt, hogy a padsor közepén voltam, és rámjött ZH írás közben. Akkor tördeltem a kezem, aztán néztem magam elé, és vártam az ájulást egy órán keresztül. Aztán egyszer csak elmúlt, és befejeztem, amit még tudtam :(. És ha nem tudom ilyen észrevétlenül elintézni társaságban? Hát, akkor mondom nekik, hogy bocsi, most rosszul vagyok, ki kell mennem egy kicsit. Na bumm. Nem kell ettől félni, az emberek azért segítőkészek, megértőek ilyenkor. Rájöttem, hogy sokszor az feszélyez, hogy mások észreveszik, vagy mások előtt rosszul leszek. Ezen segített az, hogy elterveztem, hogy ha már nincs más, akkor egyszerűen megmondom és kész, többet agyal rajta az ember, mint amennyit valójában kéne. Amúgy volt, hogy még akkor is előjött, amikor egyetlen emberrel voltam valahol. Ilyenkor az megnyugtatott, hogy ő simán megérti, ha megmondom neki, hogy most nem vagyok jól - de nem kellett, viszonylag gyorsan elmúlt.


Még valami: volt, amikor az segített, hogy valamibe belekezdtem gyorsan és intenzíven. Jegyzetelésbe, valamit elkezdtem magyarázni, tenni-venni, ilyesmi. Ez némileg para, mert az ember fél, hogy pont most ájulok el, de egyszer sem volt ilyen, és ilyenkor általában gyorsan elmúlt.


Szóval ezek a gondolatban átfuttatások és eltervezések, meg pár apró technika azért segítettek. Ettől függetlenül minden ilyen eset nagyon rossz volt.

2021. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!