Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás miatti rosszúllét...

Szorongás miatti rosszúllét reakcióról hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés
Sokat szorongok,jártam pszichiáterhez meg minden és segített de az megmaradt hogy ha szorongani sőt nem szorongani hanem izgulni vagy idegesnek lenni kezdek (multkor pl mielőtt Bécsből jöttem a barátomról haza izgultam a vonatozás miatt és hányingerem lett sokszor van ilyesmi szituáció) hányingerem lesz fizikailag. Kéthete random nyomó fejfájásom,hányingerem és szédülés szerű érzéseim vannak és már nagyon elegem van. Szedek vitamint,rendesen eszek,stb gyakorlatilag semmi esély hogy beteg legyek másrész annyiszor vannak ezek a tünetek amik amúgy elmúlnak egy időre majd visszajönnek hogy kb minden második héten mehetnék az orvoshoz. Voltam is már de sosincs hál az égnek semmi. Elegem van. Nem akarom magam betegnek érezni amikor nem is vagyok az. Nem akarom folyton a barátom vagy anyukám nyaggatni azzal hogy rosszúl vagyok aztán pedig random nem,már el se hiszik (érthető) és csak lejáratom magam,irritálom őket és magamat is.Valakinek valami tipp?

2021. szept. 30. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ezek szerint már nem szeded a gyógyszert. A pszichiáter állított re róla? Jó eséllyel indokolt lenne szedned, ami viszont biztos, hogy pszichoterápiára van szükséged, és nem értem, hogy a pszichiáter ezt mért nem mondta. Nem fog eltűnni a szorongásod, hova tűnne. Kezelni kell. Pszichoterápiával feltárni az okát és átdolgozni. Erre pénzt kell szánni, illetve van állami ingyen, de az lutri, hogy milyen hatékony.
2021. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb két hétig szedtem a gyógyszert de annyira sok mellékhatása volt hogy nem érte meg másrészt nem tartom szükségesnek mert nem az a szint. Semmi bajom sincs semmi irracionális godolat ami normál embereknek nincs csak ezt a reakciót váltja ki. A vonatos esetnél az volt hogy az állomásnál álltunk beszélgettünk teljesen jól elvoltam csak izgultam és hányingerem lett pedig tényleg csak a barátommal beszélgettem. Mintha a testem tudat alatt akaratom nélkűl a stresszre így reagálna.
2021. szept. 30. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el újra a kérdésedet és gondolj bele újra, hogy tényleg nem az a szint? "Már nagyon elegem van." De az a szint. Nem kell megvárni, míg a mentő visz el pánikrohammal. Menj el pszichológushoz és ha ő mondja, akkor pszichiáterhez, nem a te kompetenciád eldönteni, hogy szükséged van-e gyógyszerre. Ki lehet próbálni, melyiknek nincs nálad mellékhatása. A pszichológus relaxációs technikákat is tud neked tanítani, ha annyira tudatosan rá akarod venni magad, hogy ne tekintsd magad betegnek.
2021. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értékelem a segítséged és jókat mondasz de pont egy idegen kommentelő mondja meg nekem hogy az a szint e csak mert zavar valami? Igen félreérthetően,túl idegesen írtam mert épp felidegesített de tudom hogy ez milyen komoly. Azóta átgondoltam az egészet, a fogamzásgátló tablettám is nagy szerepet tölthet be mert sok mellékhatását észrevettem már,megfogom beszélni egy nőgyógyásszal. Ezért is és más háttér dolgok miatt amikről nem tudsz ne gondold hogy ez az a szint. Tényleg köszönöm attól még.
2021. szept. 30. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!