Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszió esetén az...

Súlyos depresszió esetén az öngyilkosság elfogadott?

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Mégis miért lenne elfogadott? Szakemberek (pszichiáter + klinikai szakpszichológus) segítségével a súlyos depresszióból is ki lehet jónni.
2021. okt. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Ki szerint? Mert szerintem pl nem.
2021. okt. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
nem
2021. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2021. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
80%
Nem igazán vagyunk ott társadalmi viszonylatban, hogy ez elfogadott legyen. Mindenképoen először segítséget kell kérni, ma már ez viszont teljesen elfogadott. Az, hogy egy-egy egyénnél a környezet ezt hogy fogadja el, változó.
2021. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Attól függ, milyen szemszögből nézzük. Vallási szempontból nézve semmilyen esetben sem elfogadott, hiszen az élet Isten ajándéka és nincs olyan rossz helyzet, amiből ne lenne valamilyen kiút. Ha viszont mégis megteszi az illető, akkor biztosan a pokolba kerül (általánosságban elmondható, hogy a pokolban nagyon mélyen helyezkednek el az önpusztítók).


Aztán ott van a más emberek szempontjából való megközelítés: ha vannak az illetőnek szerettei, akkor őket mindenképpen figyelembe kell venni, hogy mit élnének át utána, ha megtette az illető. Nem biztos, hogy el tudnák fogadni, ha valóban szeretik az illetőt, hiszen ez egy feldolgozhatatlan trauma. Az addig oké, hogy szenvedett az illető, csakhogy az öngyilkossággal áthelyezi a szenvedést a szeretteire és ez elég gáz.


Ami engem illet, Én azon az állásponton vagyok, hogy mindenki saját maga döntse el, hogy mit csinál: ha meghozta az illető azt a döntést, hogy elég ebből, akkor el kell engedni! Elvégre mindenkinek joga van a saját élete felett dönteni.

2021. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az egyetlen dolog amit Isten nem vehet el tőlem. Mert én megelőzöm. Ez szerintem vicces.
2021. okt. 8. 19:18
 8/10 anonim válasza:
90%
Nem!
2021. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os mégis ha Isten maga a szeretet akkor miért teremtett meg külömböző hiányossággal hogy ezek következtén önpusztítók legyünk ráadásul ha olyan környezetben növünk fel hogy mi magunk is olyanná válunk mint az őseink és az élet rengeteg ilyen embernek megse adja az esélyt a változásra akkor mégis miért bünteti az Isten az ilyeneket ha még nem is figyelmeztet rá vagy nemad semmilyen jelet hogy van kiút a gödörből?
2022. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mai világban felborult az Yin és Yan egyensúly és ahogy tapasztaljuk a rosz vette át az uralmat, pedig szerintem nincs se a jónak se a rosznak elhatalmasodnia, hisz így felborul a természet nem?

Legyen szó a tudományról és az érzelmi inteligenciáról, manapság annyira elhatalmasodtak ezek az hatalmas racionális elvárások minden embertől hogy azok akik racionális szempontból alul vannak és nincs meg a lehetőségük arra hogy valaki elmagyarázza nekik hogyan kell az EQ-t fejleszteni azokra mégis mi jó várhat?

2022. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!