Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire hatásos a mese...

Minkó Gergö kérdése:

Mennyire hatásos a mese terápia,illetve hogyan alkalmazzam egyedül?

Figyelt kérdés
Cél a szorongásoldás,a pszichiáter szerint ez a megoldás,de nem akarok fizetni,és pestre utazni. Youtubról letölthető meseterápiás hanganyag is hatéony?

2021. okt. 8. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Maskepp eltem at ilyet. Amikor a pszichologusom megtudta, hogy szoktam meseket irni, de nem tudok gonosz szereplot tenni bele, kerte, hogy irjak egy meset gonosz szereplovel. A sajat eletembol vegyek peldat. Ket meset irtam, az egyik olyan jatekokrol szolt, akik igenyeltek volna a gazdajuk figyelmet, es mindent megtettek volna ennek elnyeresere. Jo lett a mese, de nagyon magamra ismertem benne, sot, meg a pszichologust is beleszottem (teljesen tudattalanul) a boszi szemelyeben :)

Amennyire tudom, ez nem a tipikus meseterapia, de tobb helyen olvastam, hogy erdemes meset irni, mert a rejtett erzesek igy elojonnek :)

2021. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hatékony. Nem véletlenül kell külön erre specializálódott szakemberhez fordulni.
2021. okt. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én rendszersen írok mesét. 50 mesém van.
2021. dec. 22. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!