Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trauma megoldása?

Trauma megoldása?

Figyelt kérdés
Jártam több terapeutához is, többféle mentális problémám van, de a traumákkal egyik sem foglalkozott, pedig az okoz mindent. A legutolsó kimondta, hogy nem lehet vele mit csinálni, fogadjam el, a flashbackeket és a rémálmokat is, valószínűleg egész életemben megmaradnak. Ez is egy szakképzett terapeuta volt, aki kognitív viselkedésterápiával és sématerápiával foglalkozik. Most komolyan nem lehet semmit kezdeni a traumákkal? Akkor miért mondják azt, hogy fordulj pszichológushoz ilyen esetben?

2021. okt. 9. 21:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt is mondták már, hogy másnak is vannak szar emlékei és nevelkedett rossz családban, nekik is ugyanúgy rossz. Valahogy nem nyugtatott meg, nem is mások miatt mentem.
2021. okt. 9. 21:10
 2/17 A kérdező kommentje:
Érdekes módon azok az emberek attól még teljes életet tudnak élni, én meg nem tudok dolgozni se emiatt.
2021. okt. 9. 21:11
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Klinikai pszichológushoz kéne menni,nem ilyen gagyi tanácsadóhoz.
2021. okt. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Klinikai szakpszichológus volt mindegyik, terápiapeuta szakképzéssel, ami nem tudom hány évig tart nekik. Attól még kuruzsló az összes valószínűleg.
2021. okt. 9. 21:14
 5/17 A kérdező kommentje:
*terapeuta
2021. okt. 9. 21:15
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is hasonló "szakemberekbe" botlottam , egyik inkorektebb volt mint a másik , segíteni egyik se akart , csak a pénz számított de azért se mozgatták magukat. Nem oldódott meg a problémám , sőt amíg vártam az időpontra (hetek) elhatalmasodott , munkaképtelen vagyok , sőt még a kisboltba is alig tudok lemenni.
2021. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6-os vok , Sőt már visszasírom azt az időt amikor időpontot kértem először , ha akkor megpróbálok valami más alternatívát most lehet sokkal jobban lennék , ennek kb 2,5 hónapja
2021. okt. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Velem azt akarták elhitetni általában, hogy minden az én hibám. Mégha egy ilyennel találkoztam volna, akkor megértem, de több ilyen is volt. Azt a pénzt jobban is el tudtam volna költeni. Sajnos beleestem abba, hogy elhiggyem, hogy bármiben tudnak segíteni, mert mindenhonnan ez folyik. Magamon dolgozom sokat, többet ér százszor, mint egy ilyen szakember.
2021. okt. 9. 21:29
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondod , mindenhonnak ez folyik , meg ilyenek , volt aki 10 hete hív vissza időpont miatt -az volt az első kérdése miből fizetem a terápiát ha nem dolgozom , mondom erre az hogy nem dolgozom az nem azt jelenti hogy nincs pénzem. Tudom fizetni a ktsg-eket , lehet nem voltam meggyöző. Azóta is hív 10 hete , és úgy hirdeti magát :a pstichoszomatikus klinika , a teljes emberen segítünk.
2021. okt. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

1# 8# Akkor sajnos rossz "szakembereket" fogtál ki. Ilyeneket egy szakképzett klinikai szakpszichológus/pszichoterapeuta ki sem ejthetne a száján...

Én a harmadik próbálkozásra találtam egy olyan szakembert, aki komolyan veszi a munkáját, tényleg segíteni akar és folyamatosan képezi önmagát is. Elég komoly traumáim vannak, amiknek a feldolgozásával lassan haladunk, de legalább haladunk.

Úgyhogy én arra bíztatnálak, hogy ne add fel a keresést. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy nem jó olyan terapeutához menni, aki csak egyféle irányban (pl. kognitív) gondolkozik. Én pszichodinamikus pszichoterápiára járok, amiben a pszichológus ötvözi a kognitív viselkedésterápiát, séma terápiát, pszichoanalízist, autogén tréninget, KIP meg egyéb dolgokat.

2021. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!