Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne elérni, hogy...

Hogy lehetne elérni, hogy legyen életkedvem?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, 2 nyelvvizsga is tervben van, a továbbtanulásról nem tudok semmit, nem érdekel semmi, átlagban mindent 3-as és 4-es között tudok. Nincsenek barátaim, csak egy-pár "jó haver", minden napot ugyanolyan szürkének és unalmasnak látom. Bulikat meg koncerteket valamiért nem tudom élvezni, sem az összejöveteleket. Amikor van szabadidőm legszívesebben alszok, hogy ne tudjak magamról és ne gondolkodjak. Az egész napban azt szeretem a legjobban, amikor lefekszek az ágyba, magamra húzom a párnát is és ott "álmodozok".


Van valami gyógyszer vagy egyéb dolog ez ellen? Nagyon kikészít az egész és hiába küzdök ellene, belefásulok mindenbe, és utóbbi időben egyre többször felmerül bennem az öngyilkosság gondolata is, de ezt folyton elnyomom magamban (talán egyszer kirobban?). Valószínűleg pánikbeteg is vagyok, meg elég súlyos depressziós, tehát nem az az "önsajnáltatós emo tini hülyegyerek". Kösz a válaszokat előre is.


2010. szept. 1. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna. De nekem most fordult az életem, bulizásra nincs is szükségem, de barátokra igen, szerencsére szereztem párat és az "álmodozásom" adott erőt a változtatáshoz, mert igazi elérhető céljaim is lettek.

18/F

2010. szept. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. lépés: pszichológus.


vagy esetleg gondolkodj el... azt írod álmodozni szeretsz, ez azt jelenti vannak álmaid amit szeretnél csinálni/vagy amilyen szeretnél lenni. kezdd el megvalósítani őket. tök mindegy milyen hülyeség vagy mennyire elérhetetlennek tűnik, akkor is próbáld meg.

2010. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hit Istenben is gyógyír lehet a problémára. "Boldogok akik szomorúak" Az idézet szerint, a hívő ember is szomorú és ez a szomorúság örömmel tölti el. A szomorúság átalakul szeretetté, ha kitartó vagy. Isten vezet az utadon, rá kell bíznod magad. Sok örömöt tartogat számodra, csak észre kell venned. Engem is ez jellemzett eddig mint téged. Amióta a hitem növelem boldog vagyok, váratlanul megismersz sok embert. Nekem sincsenek barátaim, de sok embert ismerek. A mostani világ a rohanásról szól, ez okozza az elidegenedést és a szürkeséget. A mennyországot kell megtalálnod magadban és másokban is megleled. Olvasd a Bibliát is. Rendhagyó könyv, mely mindenkihez másként szól.
2010. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!