Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek szorongás ellen?...

Mit tegyek szorongás ellen? (hosszú..)

Figyelt kérdés

Régóta van sajnos nekem ilyen erős szorongás és beképzelt fóbiáim.

Akkor szorongok sokat ha intéznem kell dolgokat mint el kell mennem különféle orvosokhoz vagy postára csekkeket fizetni.

Pedig akkor és utólag már nem érzem annyira ezt a szorongást csak mindent túl gondolok. Beképzelt fóbiáim olyanok, hogy ha már emberek között vagyok akár csak az utcán és érzek valami rossz szagot egyből azt hiszem én vagyok az mert iskolában történt egy eset és az azóta bennem maradt. Múltkor esős nap volt és ilyen erős levél szagokat éreztem de egyből már szorongtam azon hogy csak nem belőlem jön ilyen kaki szag mikor épp egy pár ment el előttem.

Érdekes, hogy otthon semennyire nem érzem ezeket a szagokat. Máskor annyira rágörcsöltem hogy nehogy más is érezze, hogy épp meg van buszon hogy begörcsölt a lábam is, mert féltem megmozdulni nehogy még jobban terjengjen a szag.

Aztán egyszer villamoson mentem haza suliból és erősebb izzadság szagot éreztem de ilyenkor megnyugtat, hogy úgy érzem mintha másé lenne a szag, de ott láttam hogy néhány ember rám nézett és elkezdtem szorongani szinte úgy, hogy már izzadtam és pár megálló lett volna még de leszálltam mert nem akartam, hogy miattam meneküljenek és inkább busszal mentem még ott hogy nem érződött úgy a szag de ezeket lehet mind beképzelem mert mikor jobb suliban voltam ott mindenki azt mondta hogy nem érez rajtam büdöset...még amikor rendesen izzadtam akkor sem.

Egyedül általánosban volt még ilyen eset hogy egy osztálytársam szó szerint befogta az orrát végig de messzebb volt nálam és mikor leszálltam láttam, hogy elengedte na az annyira rosszul esett. Meg ez ahol menekültek előlem (tesi óra) de ezen felül semmi...itt azért mondták, hogy lehet hogy rájátszottak mert a fél osztály rendesen futott előlem és utána is olyanokat mondogattak hogy "jó lenne ablakot nyitni, én mellé nem ülök mellé" kibeszéltek konkrétan ott előttem.

a jobb suliban még olyat is láttam hogy valakit ugyanúgy szekáltak mert büdös és egy fiú sőt ott is menekültek elől, mintha valami üzenet lett volna akkor..hogy akkor nekem nem voltak ilyen gondok csak másnak és innen nézve én csak beképzeltem ezeket..

életem legrosszabb pillanatai voltak. Ezeket, esetleg pszichológusnak hogy lehetne elmondani vagy hogy fog segíteni ezen? mert már megőrülök ebben...más problémám nincs nagyon kivéve ezt...hogy nevezik ezt? büdösség fóbia?

24L vagyok ha számít valamit a kor. :(

Évek óta van sajnos de valahogy nem foglalkoztam ezzel, inkább eltemettem sok emléket amik most néha jönnek elő és meglepődök mennyi van még...

elnézést ha hosszú lett.



2021. okt. 14. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez kényszergondolat, keress fel egy pszichológust.
2021. okt. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust. És mindent ugyanúgy őszintén mondj el neki. A szorongastól is lehet testszag egyébként, ettől függetlenül nem biztos, hogy neked van. A pszicholgus segít feloldani a szorongást és akkor nem lesz ilyen. Próbálj ki relaxációs videókat, igyál nyugtató hatású teákat. Ja és a szorongastól a szagokat is intenzívebben érzed. Pláne, ha erre még direkt ki is vagy hegyezve és mindenhol azt figyeled milyen szag van. Próbálj pozitív dolgokra gondolni, egy jó emlék egy helyről, ahol nyugodt vagy és jól érzed magad. Vagy valakire, aki számodra kedves. Bármikor mikor ez a félelem előjön benned utazás közben vagy az utcán, tereld el a gondolataidat úgy, hogy a látványra figyelsz, egy kisgyerek, aki önfeledten szaladgál, a szép őszi színek a fákon stb. A lényeg, hogy ne a fejedben a negatív gondolatokkal foglalkozz, hanem pozitivakkal helyettesítsd. Légző gyakorlatok is tudnak segíteni. Lassan szívd be és lassan fújd ki. Rateheted a csuklódra a kezed, hogy érezd a pulzusod. Belégzésnél gyorsul, kilégzésnél lassul. Szépen lassan lélegezz és ne kapkodd a levegőt. Érezni fogod, hogy kis szünetet tudsz tartani a kilegzés után, ha nyugodt vagy és nem kell egyből levegőt venned. Gyakorold ezt sokat otthon nyugodt körülmények között és aztán menni fog szorongós helyzetben is. De a pszichológust mindenképpen ajánlom. Valójában nem szorongsz,hanem ez fóbia, mert van tárgya a félelmednek. Attól félsz, hogy büdös vagy és mások ezt megérzik és bírálnak, valaki esetleg bántóan fog szólni, vagy megaláz. A régi sérelmeket kell feloldani, és ebben a pszicholgus fog tudni segíteni.
2021. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!