Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért addig érdekli az emberek...

Miért addig érdekli az embereket a hogy vagy kérdés, amíg felteszik?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél év nagyon kemény volt, az előző nyűgös évek nehéz lezárása. Nem panaszkodtam senkinek, nem akarom terhelni a gondjaimmal őket, mindenkinek van elég. Ha néha mégis kijön belőlem, akkor mindenki részéről a váladz:nézd, xynak sokkal rosszabb. Mindenkinek megvan a keresztje, az ő élete még nehezebb, mint a tiéd. Már inkább nem is mondok semmit. Még a saját szüleim sem értik, ha mondok valamit. Válaszuk: majd rájössz, felesleges orvostól orvosig rohangálni, majd rájössz, hogy másképp j kell csinálni. Nem jó, ahogy a gyereket nevelem, nem jó, ahogy dolgozok, nem jó, ahogy a szabadidőm beosztom. Egy újabb emberben csalódtam, akiről azt hittem, hogy igaz barát. Elmondtam neki, mi bánt, hogy öngyilkos akarok lenni, mert nem látom a kiutat. Azt mondta, holnap írok. Ez kedden volt. Úgyhogy egyedül maradtam, úgy érzem, összeroppanok,nem bírom tovább. Nincs kiút, nincs fény az alagút végén. Minden ajtó zárva, nincs senki, aki átölelne és akit tényleg érdekelne csak két őszinte perc erejéig, hogy mi van velem.
2021. okt. 16. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz
2021. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 téged érdekel a nyűgöm?
2021. okt. 16. 15:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen! És én is pont ezt hiányolom az emberekből. Írd le nyugodtan
2021. okt. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Grimfox ***** válasza:
34%
A "hogy vagy" egy formaság. Persze eredetileg tényleg azért tették fel, mert érdekelte az embereket, de már rég nem. Kb. olyan, mint amikor azt mondják, de rég láttalak. Néha azt várják, azt válaszold, hogy "jól, és te?", és akkor elkezdhetnek panaszkodni. De általában a "köszönöm jól", és "megvagyok" az elvárt válaszok erre a kérdésre.
2021. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 igen, már rájöttem
2021. okt. 16. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:
1-es vok , én csak akkor szoktam megkérdezni amikor tényleg érdekel
2021. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már közben sem érdekli őket, amíg felteszik. A hogy vagy egy szófordulat, olyan mint a szevasz. Az esetek 90%-ában nem azért kérdezik, mert ténylegesen érdekli őket a válasz. Sajnálom, hogy nem vagy jól, de a kérdésre szigorúan véve a fenti az igaz válasz.
2021. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es-néla pont
2021. okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!