Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami baj van velem?

Valami baj van velem?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, mintha nem lennének normális érzéseim.

Példának okáért tegnap azt vettem észre, hogy ösztönösen mutatom a boldogság jeleit egy örömteli szituációban (nem akarok nagyon belemenni, de borzalmasan jó híreket kaptam), de mintha nem érezném azt az örömet. Reflexszerűen mosolygok, viszont nem érzem az okát.


Egy másik eset, hogy ne csak a jókedvre legyen példám az az volt, amikor viszont elég rossz helyzetben voltam, hasonlóan éreztem. Pocsék eredményt kaptam egy vizsgán (diákként számomra ez elég nagy problémát jelent) és nem szépítek, bőgtem, mint a szar. Rendesen sírtam, miközben azon gondolkoztam, mi a halált fogok most csinálni. Aztán egyik pillanatról a másikra, mintha kikapcsoltak volna bennem valamit, ez elállt. Nem sírtam többé, és minden rossz gondolatom el is tűnt, ráadásul nem is nagyon tudtam őket felidézni, ahogy az elkeseredettség érzését se.


Nem ezek voltak az első alkalmak, hogy ezeket észrevettem, de az utóbbi pár hónapban egyre inkább kezdett aggasztani, hogy vajon ez így rendben van-e? Nekem nem tűnik teljesen természetesnek, de azon is gondolkoztam, hogy mi van, ha túlreagálom vagy beképzelem?



2021. okt. 16. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De volt már olyan korábban, hogy normálisan éreztél? Csak mostanában kezdődött ez?
2021. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy mostanában kezdődött. Mármint, vannak olyan emlékeim, amikről tudom, hogy akkor nevettem, de nem érzem, hogy az is olyan boldog pillanat lett volna. És inkább olyan, mintha csak most vettem volna észre.
2021. okt. 16. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor valamiért leválasztottad magadról az érzelmeidet. Ezt pszichológussal lehet megbeszélni.
2021. okt. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom jelent e ez neked valamit, de én is ilyen vagyok.
2021. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

4-es, nagyon is számít, így kevésbé érzem magam feszültnek a helyzettől. Nyilván nem gondoltam, hogy csak nekem vannak hasonló problémáim, de attól viszont enyhén féltem, hogy senki nem fogja itt megérteni a helyzetem. Ezért nagyon köszönöm, hogy normális válaszokat kaptam.

2021. okt. 17. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!