Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ítélkezett feletted a pszichol...

Ítélkezett feletted a pszichológud valami miatt?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyíltan? Nem.


Én biztos vagyok benne (tekintve, hogy ők is emberek) ugyanúgy működik náluk az a bizonyos kémia, amit hívhatunk akár szimpátiának is. Lehet nem tudatosan, de tudatalatt viszont igen. Mondjuk az én életemben nincs olyan dolog ami miatt lenézhetne akárki is, de olyat biztos mondtam már ami számára úgymond visszataszító vagy érthetetlen volt. Nekik ez a dolguk, emberekkel beszélgetnek, terápiát adnak. De nem feltétlen jelenti azt, hogy mindenben megért téged és a pártodat fogja úgymond.

2021. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%

1-es vagyok


Még annyit, hogy pl. nekem mondta a pszichológus hogy 13 ezer 1 alkalom, de nekem csak 10... Pedig nem azért mert sajnálna, hiszen semmi olyan élettörténetem nincs ami miatt sajnálatból engedne az összegből vagy bármi hasonló. Szimplán szimpatikus vagyok neki (gondolom én), ezért úgy döntött hogy nekem nem kell annyit fizetni mint másnak. Szóval ez azért nálunk is ugyanúgy működik mint más embernél.

2021. okt. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Ha hazamennek, ugyanúgy ítéleznek, mint mi, mezei emberek. A különbség csak annyi, hogy az ülésen felveszik a terapeuta szerepüket, és szakmailag értékelnek.


Nekem van egy pszichoterapeuta ismerősöm (az picit más, mint a sima pszichológus, mert komolyabb klinikai esetekkel foglalkozik), és emlékszem, hogy egyszer azt mondta az egyik kliensére, hogy pszichopata, de sajnos mégsem tudja kib*szni a csoportból. :D

2021. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélkezett. Egy "terápián" hallottam - nem ítélkezést, csak állásfoglalást és hüledezést, hogy én "miért nem úgy..." de sajnos az illető nem volt képzett terapeuta, csak a felesége, a pasi meg azt hitte, hogy már akkor ő is tarthat terápiákat.
2021. okt. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha, pedig mar 3 eve jarok hozza.

Nem tudom, hogy miert van az, hogy magamrol nehezen beszelek, mig a munkamrol konnyebben. Mintha harapofogoval kellene kihuzni belolem mindent. A bizalmam iranta megvan, es a normal eletben is ilyen vagyok. Ez a tartozkodasom nemregiben ujra elojott. Emlitettem neki, hogy van valami, ami aggaszt, es mar elozo alkalommal is el akartam mondani, csak egyszeruen nem ment, keptelen voltam felhozni. Azt hittem, hogy ra fog kerdezni, hogy mi az. Ehelyett sokkal inkabb az erdekelte, hogy en hogy erzem magam, vagy mitol tartok. Egy szot sem szolt azert, mert nem mondtam el a sztorit.

Azt tobbszor mondta, hogy hozzam maskepp kell allnia, tobbet kell kerdeznie, mint altalaban, de ezt nem itelkezesnek erzem. Egyszeru tenykozles, visszajelzes.

2021. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!