Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-ok, ti hogy viselit...

Borderline-ok, ti hogy viselitek azt, amikor az aktuális legfontosabb ember, akihez kötődtök nem válaszol és szándékosan figyelmen kívül hagy, ritkán válaszol olyan indokkal, hogy ne kötődjetek?

Figyelt kérdés
Mivel győzzem meg, hogy ezzel engem bánt és rosszul esik.

2021. okt. 20. 00:12
 1/4 anonim ***** válasza:
7%
Az a normális ember, aki nem válaszol neked. Nyilván rájött, hogy Te beteg vagy. Ha tudod, hogy szándékosan csinálja, akkor hagyd őt békén. Vedd be a gyógyszereid.
2021. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Én már elég régóta diagnosztizált vagyok, terápián is részt vettem, tudatosan teszek a betegségem ellen. Nagyon nehéz volt eljutni erre a pontra.


Ahhoz, hogy ezt meg tudd tenni, tudatosan kell építened az önbizalmad, de tanuld meg elengedni, és úgy gondolkozni, te akkor is értékes ember vagy, ha adott ember esetleg elutasít. Az elutasítás nem feltétlenül rólad szól. Én pl. elég sok embert elutasítottam már, akik párkapcsolatot akartak tőlem, ettől függetlenül nem gondolom, hogy ők értéktelenek lennének, egyszerűen csak egymást keressük.


Szóval itt az önbizalomfejlesztés a kulcs. Nem kell, hogy azonnal annyi önbizalmad legyen, mint egy nem borderline embernek, de a mostaninál mindenképp legyen több, hogy végre ne másoktól tedd függővé az önértékelésed.

2021. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Én ilyenkor ghostingolni szoktam, mert rettentően megviselnek az ilyenek. Szépen angolosan távozom, aztán tartson fel, akit szeretne. :))
2021. okt. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem mellesleg jó sutyerák az illető.


“Nem válaszolok, nehogy kötődni kezdj.”


Persze. :) Véletlenül sem azért csinál macska-egér játékot egy labilis személyiségzavarral diagnosztizált emberrel, mert nem akarja, hogy kötődjön. Véletlenül sem sejti, hogy az érzelmi instabilitás a rákfenéje ennek a betegségnek. F-szkalap. :))

2021. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!