Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep mennyire vált be...

Lamolep mennyire vált be nektek bipoláris zavarra?

Figyelt kérdés

Nem szedek mellé más hangulatstabilizálót. Antipszichotikumot sem, mellékhatás gond miatt.

Kezeletlenül:

Hipomán fázisok nem sokkal térnek el a normál hangulattól, 1-4 hétig tart.

A kevertekkel van gondom. Gondolatrohanás, hadarás, felgyorsult mozgás, nem kis figyelemzavar és koncentrálási nehézség a tüneteim közepes vagy súlyos depresszió mellett. Ilyenkor sem ingadozik a hangulatom. Minden felsorolt tünet egész nap van, hónapokig.

Depressziós fázis is nagyon hosszú, nagyon el tud mélyülni. Főleg télen.

Évente több fázisváltásom volt, mire több év után felismerték.

1,5 éve szedek Lamolepet. Azóta nem volt kevert fázisom. Depressziót nem védi ki. Ezért időszakosan kapok antidepit is.

200 mg az adagom. Nagyobb adagnál jönnek a kiütések.

Kicsit aggaszt, hogy ez nem nagy védelem kevert és hipomán fázis ellen.

Van valaki, aki csak ezt szedi? Úgy értem, hogy nem szed mellé más hangulatstabilizálót és antipszichotikumot sem?



2021. okt. 23. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mély depressziót fogja vissza, a kevert és a hipomán (az ritkább) fázissal nem tud mit kezdeni. Egyelőre örülök, hogy a depresszió nem kínoz legalább. Antipszichotikumokat nem bírom, az antidepresszánsok nem használtak sose, vagy csak rontottak a helyzeten. Nem tudom, hogy ennél többet várhatok-e az életben.
2021. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kevertben te hullámzol vagy minden tüneted egész nap van?


Milyen tüneted van kevertben?


Eddig fórumokon csak olyat olvastam, hogy valaki kevertben hol ki van borulva, hol feldobott. Akár óránként váltakozva.

2021. okt. 23. 22:18
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A Lamolep a depressziós periódus kivédésére alkamas inkább. A mániás állapotra a legkevésbé ható szer a lamotrigin. A 200mg közepes adag. Én 400mg-ot szedek. Lítiumot nem próbáltad?
2021. okt. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem. Azt semmiképp nem szeretnèm. Rokonomat amiatt kellett műteni (pajzsmirgy). Minden ismerősöm szidja. Lenyomja, remeg tőle, pajzsmirigygond stb.


Akut mániára nem hat a Lamó. De megelőzésre hatásos a szakirodalom szerint. Depire nekem nem hat, pedig arra akutban is adható. illetve nem tudni, hogy anélkül hosszabb vagy mélyebb lenne-e a depresszióm.


Nagyobb adagot 3x próbáltam. 250 mg-nál mindig kiütéses lettem.


Nekem régebben évente 3-6 hónapig volt gondolatrohanásom. Hol enyhébb, hol erősebb.


Lamoleppel több, mint egy éve nincs. Nem voltam kevertben és hipomán sem.

2021. okt. 24. 02:09
 5/17 A kérdező kommentje:

Legvégső esetben tudnék Olanzapinból 2,5 mg-ot szedni, hétvégén 5 mg-ot. Anélkül is nagy az alvásigényem. Kevertben is. Csak hipománban csökken, de akkor is kell 5-7 óra.

Kventiax, Ripedon, Leponex kiüt. Abilify erős légszomjat (beszélni sem tudtam csak 1-2 szót), akatíziát és remegést okozott.


Tegretolból csak mini adag megy. 200 mg. Kevésbé hatott.

2021. okt. 24. 02:15
 6/17 A kérdező kommentje:
Kezwletlenül tudtam dolgozni. (Későn vették észre). Terápiás adag antipszichotikummal mellékhatás (12-16 óra alvás) miatt táppénz kell.
2021. okt. 24. 02:17
 7/17 A kérdező kommentje:

Mellé szedek szorongásra Pregabalint, Propranololt és időszakosan antidepresszánst. Most Valdoxant.


Generalizált, teljesítmény és enyhe szoc fób jellegű szorongásom is van. Pánik nincs.


Hanghallásom is van, ezt már kb 7 éve nem kezelik mert nem zavar és semmi jele nincs.

2021. okt. 24. 02:26
 8/17 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Én Kventiaxot szedek mellé, anélkül aludni nem tudnék, meg az állít le. Nekem jó volt a lítium, de a vérvételeket nem igazán bírom. Leponexet ne szedj, mert talán az a legerősebb antipszichotikum és a fehérvérsejtszámot nagyon csökkenti, ezért szintén folyamatos vérvételt igényel. Egyszer írták fel a 100mg-osat és 16 órát aludtam. Talán a depakine chrono-t kellene kipróbálnod.
2021. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A Depakin számításba jöhet végső esetben. Eddig nem lehetett mert vírusos krónikus májgyulladásom volt és ennél a gyógyszernél ez kizáró ok. Már nincs vírusom, enyhe májkárosodás még van. Így már talán lehetne.

Tényleg nagyon meglep, hogy Lamó mellett nincs gondolatrohanásom. Engem főleg ez zavart.

Kventiből is csak olyan pici adagot bírok, ami kevertre semmit nem ér. 25-50 mg alkalmi altatónak lehet jó vagy súlyosabb depinél étvágycsináló ak, amikor egy falat nem megy le a torkomon.

Lamolepet azért szeretem mert nincs mellékhatása 200 mg-nak. Vinném fel 400 mg-ra is, ha nem jönne kiütés.

Szerintem depresszióra nekem télen elkerülhetetlen az antidepresszáns. Mindig ilyenkor mélyül, napfény hiánya miatt. Hipomán csak tavasszal vagy nyáron van, de az nem zavar se engem, se mást.

2021. okt. 24. 14:13
 10/17 A kérdező kommentje:
3-as/8-as. Mennyi Kventiaxot szedsz?
2021. okt. 24. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!