Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep mennyire vált be...

Lamolep mennyire vált be nektek bipoláris zavarra?

Figyelt kérdés

Nem szedek mellé más hangulatstabilizálót. Antipszichotikumot sem, mellékhatás gond miatt.

Kezeletlenül:

Hipomán fázisok nem sokkal térnek el a normál hangulattól, 1-4 hétig tart.

A kevertekkel van gondom. Gondolatrohanás, hadarás, felgyorsult mozgás, nem kis figyelemzavar és koncentrálási nehézség a tüneteim közepes vagy súlyos depresszió mellett. Ilyenkor sem ingadozik a hangulatom. Minden felsorolt tünet egész nap van, hónapokig.

Depressziós fázis is nagyon hosszú, nagyon el tud mélyülni. Főleg télen.

Évente több fázisváltásom volt, mire több év után felismerték.

1,5 éve szedek Lamolepet. Azóta nem volt kevert fázisom. Depressziót nem védi ki. Ezért időszakosan kapok antidepit is.

200 mg az adagom. Nagyobb adagnál jönnek a kiütések.

Kicsit aggaszt, hogy ez nem nagy védelem kevert és hipomán fázis ellen.

Van valaki, aki csak ezt szedi? Úgy értem, hogy nem szed mellé más hangulatstabilizálót és antipszichotikumot sem?



2021. okt. 23. 18:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nekem most a Valdoxan miatt kell majd havonta vérvételre menni. Ezzel nincs bajom.
2021. okt. 24. 14:17
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia, 300mg meg a 400mg Lamolep.
2021. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Változás annyi, hogy rövid időre el kellett hagynom a Lamolepet. Újra szedhetem, lassan emeljük. Pörögni kezdtem, így Amitrexet kaptam mellé. Nekem még semelyik AP nem vált be mert vagy akatíziát okozott, vagy kiütött. Ez a kivétel. Csak minimálisan álmosít, akatíziát nem okoz.
2022. márc. 25. 07:23
 14/17 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Amitrexet (600mg mellett se szedál)
2022. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Amitrexet kezdtem 1 hónapja szedni mellè. Semmi más AP nem ment.
2022. márc. 25. 13:06
 16/17 A kérdező kommentje:
600 mg-ot szedek. Lamolepet el kellett hagynom egy időre mert kérdéses volt, h az csinál-e nyirokcsomó gondot és hőemelkedést. Lamó visszaállítás alatt van. Céladag 200 mg.
2022. márc. 25. 13:09
 17/17 A kérdező kommentje:

14-es

Bipolra szeded az Amitrexet? Hat rá?

2022. márc. 26. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!