Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki olyan...

Van itt olyan aki olyan pánikbetegséggel küzd hogy nem mer kimozdulni az utcáról hosszabb időre vagy messzebbre ,mert mert fél attól hogy nem éri el a wct,nem tud wcre elmenni?

Figyelt kérdés

2021. okt. 24. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
IBS a neve, az a titka, hogy mielőtt elmész otthonról, nem eszel. Akkor nem lesz hasmenésed.
2021. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erről még nem hallottam köszönöm hogy írtál róla. Ennyi segít? Hogy ha nem eszek reggel nem lesz bajom? De délután ennem kell
2021. okt. 24. 12:07
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Ott egyél, ahol wc-re tudsz menni.
2021. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy jó nagy hülyeség amit eddig írtak. 2017 óta van ibs-em, ugyan így a hasmenéses verzió. Szerencsére én pár hónap után tünetmentes lettem, de nem ez a módja, hogy nem eszel. A betegség lényege, hogy az agyad téves jelet küld az emésztőrendszerednek, ami által felgyorsul a bélmozgás. Ezt lehet kezelni antidepresszánssal, pszichoterápiával vagy tüneti kezelésként, amit én is tettem különböző vény nélkül kapható gyógyszerekkel. Az egyik ilyen a Duspatalin nevű, kifejezetten ibs-es betegek számára kifejlesztett gyógyszer, ami szabályozza a bélmozgást, emellett jó az enterobene (immodium) ami lassítja a bélmozgást és igazából az is erre lett kifejlesztve, nem pedig arra, hogy egy vírusos hasmenést kezeljünk vele, illetve jó minőségű probiotikum ajánlott. Ezek kombinációjával szinte biztos a siker és el fognak múlni rövid időn belül a panaszaid.
2021. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó vagyok, aki down-olt az stílszerűen húzza le magát a wc-n, az Országos Onkológiai Intézet (tehát úgy az ország legjobb) gasztros orvosával egyeztetve, az ő tanácsait írtam le amit én is kaptam tőle anno. :)
2021. okt. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
csinálj tervet, hogy hova mész, nézd meg hol van a legközebb mosdó helyiség. én a bevásárlást úgy kezdem , hogy elmegyek ott wc-zni, ciki nem ciki. állandóan pisilnem kell, de itt a saját városomban nincs olyan nagy baj. más városban én is pánikolni szoktam, van nekem is ibs-em. de a pánikhoz nem társítanám össze. a lényeg, ha tervezed, h mész vmerre akkor googli és nézz körbe, hol van étterem bármi ahova beengednek ha muszáj menned. xar, tudom, kirándulás a rémálmom néha. de ha van terv akkor tudsz mihez nyúlni.ha meg tudod, h lehet nem leszel jól, akkor vigyél magaddal immodiumot, de én úgy vagyok vele, ha ki akar jönni akkor inkább menjen. a gyógyszer csak ha muszáj. és kommunikálj az emberekkel, volt, h az lenyugtatott, pl. idős nénivel. a 4est felpontoztam, a probiotikumok is jók. de egy belgyógyászati vizsgálatra nem ártana elmenni, lehet simán tejérzékeny vagy, vagy más intolerancia.
2021. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
4es vagyok, mondjuk igen, nekem úgy lett ez a diagnózisom, hogy először alul-felül megtükröztek... Nem ránézésre mondta a doki, hogy ibs.
2021. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!