Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig lesznek mellékhatások?

Meddig lesznek mellékhatások?

Figyelt kérdés

2 hete szedek antidepresszánst, de a maximális adagot még csak 5 napja szedem, előtte feleztem a gyògyszert. Most nagyon elbizonytalanodtam mert azt hittem 2 hét után már elkezdem érezni a jòtékony hatását. De sajnos még csak most jelentkeztek a mellékhatások, ez szerintetek normális? Eddig nem vettem észre mellékhatást, viszont ma nagyon erős szorongás van rajtam, megsemmisülés érzésem van, félek a megőrüléstől, fêlek hogy rosszul leszek bekerülök a dili házba. Lehet hogy abba kellene hagynom az antidepresszánst? Vagy még csak most kezdene el hatni?

Xanaxot kaptam mellé de nem szeretném szedni mert nem akarok rászokni.

27-ikén megyek vissza a doktornőhöz kontrolla és pszichoterápiára.



2021. okt. 21. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen antidepresszánst szedsz és mennyit?
2021. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Escitalopram Sandoz 10mg
2021. okt. 21. 17:37
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok. Ó az még nem is a maximális adag, én 20at szedtem belőle, de igen, ez sajnos ilyen. én is megjártam a hadak útját vele és ráadásul még nem is használt. Amit érzel azért van, mert az escitalopram hatóanyag a vérben nagyjából 7-14 nap alatt áll be állandó koncentrációra, addig ingadozik. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden emelésnél újra előjöhetnek a melléhatások és felerősítheti az alaptüneteid erre az időtartamra.
2021. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De meddig szedted mire kiderült hogy neked nem használ?

Félek hogy nekem sem fog bevállni, olyan semmien vagyok tőlle mintha az agyam kilenne kapcsolva de közbe még is annyira szorongok hogy majd meg őrülök.

Te mit kaptál helyette ami segített?

2021. okt. 21. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Fél évet, abból 3 hónapot a maximális 20mg-os adagot. Az escitalopramtól nekem is erősödött a szorongás, úgyhogy én nem is tudtam megkerülni a xanaxot. Paroxatra váltottunk az orvosommal 2 hete, ez egyelőre jobbnak tűnik, a terápiás adagra legalábbis simán fel tudtam vinni különösebb mellékhatás nélkül, eddig 1 rossz napom volt tőle.
2021. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És hogy tudtál átállni a paroxatra? Abbahagytad az escitalopramot és másnap már a másik gyògyszert szedted?
2021. okt. 21. 17:49
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Úgy is lehet ebben az esetben, ezt hívják direct switchnek, mert ssri-ről ssri-re váltasz ami ugyan az a kategória. Mivel te csak két hete szeded így nálad ez lenne a célszerű szerintem. Én dózistitrálással állok/álltam át ami azt jelenti, hogy amíg az egyiket emeled addig a másikat folyamatosan csökkented, ez a leghumánosabb megoldás, illetve mivel én már több ideje szedtem, így ilyen esetben ez az alap eljárás ami a legkevesebb mellékhatással jár. 4 naponta csökkentettem az escitalopramot és növeltem a Paroxatot 5-5 mg-al. Így lett az egyiknél 20ból 0mg a másiknál pedig 0ból 20mg.
2021. okt. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy az FDA pánikra nem ajánlja, nem is törzskönyvezte az escitalopramot. Arra hivatalosan az ssri-k közül a paroxetin, sertralin és fluoxetin hatóanyag van.
2021. okt. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor az escitalopram mire valò?
2021. okt. 21. 18:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Az escitalopram hivatalosan major depresszióra és generalizált szorongásra van. Külföldön Lexapro néven fut, a hivatalos gyógyszerleírásában egy szó sem szerepel se pánikzavarról se agorafóbiáról.
2021. okt. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!