Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka a karórák...

Mi lehet az oka a karórák már-már mániás vásárlásának?

Figyelt kérdés
Tavaly megvettem életem első automata óráját, majd jobban beleástam magam az órák világába és 1 hónapra rá vettem egy másik órát. Aztán pár hónapig "nyugi" volt, majd nyáron vettem egy harmadik (kronográfos) órát. Itt már úgy voltam, hogy van két automatám, egy kronográfom, de még kellene egy napelemes digitális óra is, hát hónap elején vettem egyet. Most megint azt tervezem, hogy karácsonyi ajándékként veszek magamnak egy utolsó órát, ami egy napelemes, analóg, kronográfos óra lesz. Eddig összesen 125.000 forintot költöttem órákra bő 1 év alatt. Egyébként gyerekként is a zsebpénzem nagy részét gagyi órák vásárlására fordítottam, míg nem kaptam egy minőségibb Casiot. Mégis mi lehet az oka, hogy ennyire szeretem vásárolni az órákat? Ha a kezemen van, akkor hajlamos vagyok időnként elmerülni abban, ahogy jár és most azért álltam rá ennyire a napelemes órákra, mert azok relatíve hosszú ideig velem lehetnek majd.

2021. okt. 24. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

3 óra 125 ezerért miért mánia?

Az én 1 darab órám került 170k-ba és csak egy okosóra…

Egy komolyabb óra, pl egy szép omega constallation (ami nekem nagyon tetszik), az 800k+

2021. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez az összeg konkrétan lóf.sz. Egy normális óra kb a háromszorosa ennek az összegnek. Nem az összeg a sok, hanem inkább a "mennyiség".


Ha valaki vesz 350 ezerért egy Iphone-t, nem kapod fel a fejed, de ha valaki azt mondja idén veszi a 4. telefonját (4x80.000) 320 ezerért, ott azért elcsodálkozol. :D

2021. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem is az összeg miatt írtam, hogy mánia lenne. Hanem,mert egy átlag embernek van 1,max 2 órája, amit akkor cserél le, ha elromlott vagy már nagyon viseltes, szerintem.
2021. okt. 24. 20:26
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Hát nézd, mivel 20 éves koromig kb. arra volt pénzem hogy éljek, miután kikerültem Ausztriába 1 év alatt lett nekem is 3 órám, bár nem ekkora értékben (kb 70 ezer volt a 3 óra).


Vettem egy normális hétköznapi viseletűt, vettem egy melóba használt órát ami kék színű volt, meg vettem egy ugyanolyat zöldben, azokat váltogattam.


Aztán ennyi. Most azért nem veszek már órát, mert feleslegesnek érzem. Amik vannak tetszenek, funkciójukat betöltik, nekem ez elég.

2021. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2, rossz az analógia… 3-4 pár cipő vagy öv … vett magának néhány kiegészítőt… ennyi erővel egy nő, aki vett idén 4 táskát már mániás vásárolgató
2021. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a karórákat. A felhúzós szerkezetű, 60-as évek óráit. Van amit azért veszek, mert mindig is arra vágytam pl. Doxa 103-as szerkezet, vagy mert megéri vagy mert befektetés pl. egy új Doxa, ami sosem veszít az értékéből. Van vagy 20 karórám. Ami elemes vagy okosóra arra sok pénzt adni felesleges. Amit Te fizettél, csináltál azért az nem mánia.
2021. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akármelyik óra hosszú ideig veled lehet, nem csak a napelemes, mármint a komolyabbak, a Casio-t nem nevezném annak, bár jók és viszonylag tartósak, ez inkább csak utcai, sportos viselet, számomra öltönyhöz sem illik. Leginkább Skagen és Seiko párti vagyok. 125 ezer órákra az egyáltalán nem sok, nekem van kb. 40 órám, bár vannak közötte nagyon olcsóak, meg ebay-es is, egy-két különleges dizájn óra, zsebóra, bináris óra, ez-az. Mai napig ha meglátok egy szép órát, akkor hajt a vágy, de már jobban meggondolom, mint régen, illetve már annyi van, hogy felesleges több, szóval csak ha nagyon megfog. Anno én azért vettem órákat, hogy minden helyzetre, minden alkalomra legyen, utcára, munkába, interjúra, tárgyalásra is más órában megyek, plusz a hangulatomnak megfelelően is váltogatom, nagyon ritka, hogy 2 egymás utáni napon ugyanazt veszem fel.
2021. okt. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs ezzel, ez nem mánia, egyszerűen ez lett a hobbid és kész. Most akkor mindenki mániás, akinek van valamilyen drága hobbija? :D Csak arra figyelj, hogy ne lépd túl az anyagi kereteidet. Érdemes úgy gondolkodni erről szerintem, hogy a havi bevételed egy részét, ami megmarad a megkerülhetetlen kiadások után, azt félreteszed, és százalékosan meghatározod, hogy mennyi legyen a "költőpénz", ami minden hónapban megmarad, és csak abból költesz. Ha órára kell, akkor csak akkor, ha ebből összegyűlik annyi, amennyi kell az órára.


Pl. én kinéztem magamnak a meglévő két órám mellé egy harmadikat, ami 75.000-ért lehetett volna az enyém. Gondoltam, majd megveszem az első fizetésemből. Aztán megkaptam az első fizetésem, a másodikat, a harmadikat is, elkezdtem félretenni az állandó költségeim mellett, és rájöttem, hogy tulajdonképpen jól megvagyok én anélkül az óra nélkül :D


Most ugyan kivételt tettem magammal, mert vettem egy régi orosz órát, de az nem volt nagy tétel.



Utolsónak meg üzenem, hogy ne szidja a Casiót, a világ legjobb órája, komolyan :D Nem minőségi automatákat gyárt, de ha valakinek csak "óra" kell, akkor a Casióval jár a legjobban, ott tényleg azt kapja, amiért fizetett. A digitális óra is óra. Nekem volt olyan Casióm, hogy 9 évig nem kellett benne elemet cserélni. Ráadásul csomó funkciójuk van.


Nekem meg az a fura, amikor egy óragyűjtő a Skagent mondja, mint pozitív példát. Számomra ezek a divatórák a legrosszabbak, pár ezer forintos vásárolt szerkezettel egy olyan tokban, amiben semmi eredeti nincs, csak kitaláltak hozzá egy menőnek hangzó nevet, pl. Daniel Wellington. Szerintem kezdő szinten a legjobb óra funkcionalitás szempontjából a Casio és a Citizen, ha meg automatát akarsz, akkor meg az Orient. Nekem zafírüveges Orientem van, ami újonnan 62.000 volt. Ennyiért szerintem a világon nem lehet ilyet kapni. Seiko is jó, csak azok picit drágábbak általában.

2021. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igazad van és a világért sem akartam leszólni a Casio-t, ez csak az én véleményem és valóban kezdő órának jó. A Skagen dán divatot követ, Precíz Japán és Svájci szerkezetek vannak bennük, IP bevonat (5000 órás kopás teszt), orvosi acél, szolid titánium, kerámia tokozás, kiváló minőségű bőr szíja van, vsgy puha fonott fémszíjak, nagyon kemény kristály üveg jellemzi. Szóval persze divatóra, igen, én ezeket szeretem, ezek sem drága órák egyébként. Van egy Hublot is, de az nekem nem jön be.
2021. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Össze kéne kötni téged unokaöcsémmel. Neki is az órák a mániái.

De őt az is motiválja, hogy értékes legyen. Számomra érthetetlen, 2000 Ft-os kvarcórával ugyanúgy boldog vagyok.

2021. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!