Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ami velem történik?...

Normális ami velem történik? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok (: (legyszi csak az válaszoljon aki jártas a témában es tud jo tanácsot adni)

Amiota 18 lettem surun voltak panikrohamaim es ra 2 hónapra folyamatosan szorongok es depresszios vagyok, Ugy erzem nincs ertelme az életemnek es hogy monoton az egesz elet( pl a napok ismetlodnek a hetek az évek stb) nem erzem a vilagot valódinak es feljönnek ilyen kérdések bennem hogy mi ennek az ertelme es hogy ezt miert nevezzük valóságnak , van egy baratom akivel ezeket teljesen el tudom felejteni es boldog vagyok de hat sajnos nem lehetek mindig vele. Amikor nem vele vagyok egy szenvedes az elet, egesznap sirok stb stb ritkan vannak jobb napok amikor elmegyek a pszichologusomhoz, akkor tud belem egy kis hitet rakni hogy ez normalis meg elmulik, de en nagyon felek hogy igy maradok mert igy nem akarok elni. Illetve annyira felek a haláltól , es hogy nincs semmi utana, nagyon megremiszt. Kerlek adjatok valami tanácsot :/ ja es meg annyi hogy folyamatos aggodalom van bennem hogy elvesztem a párom es hogy rámun és nem fog szeretni.



2021. okt. 25. 16:54
 1/5 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy 1 hónapja vagyok így, vannak jobb napok ritkán de aztán ujra előjön az hogy nincs ertelme semminek meg a felelem, es a barátom teljesen el tudja feledtetni velem ezeket vele boldog vagyok, de sajnos távkapcsolatban vagyunk igy csak hetvegen lehetek vele, félek az elvesztésétől is nagyon😓
2021. okt. 25. 16:56
 2/5 Grimfox ***** válasza:
Nekem is 18 évesen kezdődtek a komoly tünetek, főképp pánik formájában. Nekem pszichiáter segített, a pszichológus sajnos ilyen esetekben nem elegendő. Illetve kérj tanácsot a jelenlegi pszichológusodtól pszichoterápiás módszerekről. Igazából az lenne az ideális, ha egy pszichiáter, és egy pszichológus egyszerre foglalkozna veled, egymás munkáját kiegészítve. A pszichiáter tud gyógyszert felírni, ami enyhíti a tüneteidet(így nem lesz folyamatos szenvedés a mindennapi élet), a pszichológus pedig a megfelelő pszichoterápiás módszerrel a probléma okát tudja feltárni, és ha lehet megszüntetni, ha nem lehet, akkor megtanít kezelni a problémát.
2021. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod (: Neked sikerult kijonni belole teljesen? Kicsit rémisztő az egesz ugy erzem senki nem

tudja megerteni. Félek hogy igy maradok de elvileg tobb honap is kell a gyógyuláshoz es el fog mulni.

2021. okt. 27. 12:33
 4/5 Grimfox ***** válasza:
Nekem elég halmozott problémám van, két évig nem utaltak be vele pszichiátriára, ezért eléggé berögződött. Azóta vannak tünetmentes időszakok, de nem múlt el. Ezért fontos minél előbb szakemberhez fordulni.
2021. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia én már hosszabb ideje vagyok pánik beteg ha esetleg bármikor beszélni szeretnél ezzel vagy bármivel kapcsolatba akkor írj nyugodtan. Egyébként rám is rá férne. 😀
2021. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!