Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha feldolgoztam egy súlyos...

Ha feldolgoztam egy súlyos traumát és most üresnek/céltalannak tűnik az életem, akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eddig az volt az életcélom, hogy felülírjam a traumát, amit gyerekkoromban átéltem. Nagyapám egy agresszív állat volt, aki bántotta a kiskutyákainkat. Sajnos havonta végig kellett néznem, ahogyan ordított velük, rugdosta őket, ha nem hallgattak. Az egész tinikorom vágya és célja az volt, hogy felülírjam a traumát, és hogy az állatorvosira jelentkezzek. Fel is vettek, majd első évben állatokkal törődtem, szinte kényszeresen megtanultam mindent a kutyák anatómiájáról/magatartásáról, és akkor mintha feldolgoztam volna a traumát. Most vagyok másodéves, és olyan, mintha semmi sem hajtana, nem lenne bennem erő, hiszen feldolgoztam a traumát, nincs mit elérnem.

Ezek szerint teljes kudarc most az állatorvosi? Egyébként természetesen érdekel, amit tanulok, és nem tudnék mást elképzelni, csak akkor is olyan, mintha semminek sem lenne értelme.


Köszi a válaszokat!


2021. okt. 25. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon szép hivatást választottál kezdem azzal. szerintem olyan célt tűzz ki, hogy majd pályán mennyi embernek tudsz majd segíteni a saját traumáikat feldolgozni. fogsz sok emberrel, élettörténettel találkozni és rengeteg kisállatot meg fogsz menteni és gyógyítani. a saját trauma munkádat tudod majd kamatoztatni biztos vagyok benne. most még suli alatt elmehetsz önkénteskedni állatmenhelyen és tuti fel fog benned gyúlni a vágy, hogy segíteni szeretnél rajtuk. azért ez a pálya rendes egzisztenciával is jár, magyarán magadért is "lökdösd magad a tanulás a te érdeked is.
2021. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet amúgy ez nem csak a trauma feldolgozással függ össze. Hanem az történik, hogy úgy egyáltalán egy új életszakaszba érsz. Sacc eddig volt az, hogy valahogy kivoltak jelölve a dolgok, hogy merre megy az élet. Vittek ezek dolgok és kicsit most érsz át oda, hogy már nincsenek ilyen lendületet adó dolgok. Vagyis még most van az egyetem. Utána ez még radikálisabb lesz. Szerintem lényegében ez a felnövés. Amikor már nem más dolgok mozgatnak, hanem valahogy egyedül saját energiádból kell. Vagy emberekkel(állatokkal?) akikkel közel kerülsz.
2021. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm szépen a válaszodat!


Második válaszoló: Érdekes...lehetséges, hogy nem tudom elviselni a nyugodt vizeket, hanem mindig hullámzásra vágyom. Ezt már egyébként sokszor megfigyeltem magamon, más helyzetekben, ezen megpróbálok dolgozni. Köszi a választ!

2021. okt. 26. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 kettes vagyok. szerintem ez inkább olyan, minthogy otthon vagy és egy ideig folyton betesz valaki a zenét és így van valami úgy magától a világ csinálja. Aztán meg egyszer csak nem tesz be senki semmit. Egyszer csak te kerülsz abba a pozícióba, hogy legyen valami zene ki kell találnia, hogy mi és hogy legyen. És akkor lesz. Csak nincs segítség az irányban és a hogyanban. Ami jól is van így, mert igazából senki nem tudja jobban.
2021. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!