Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok? Mit tegyek?

Mit gondoltok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már egy ideje úgy kelek, hogy nincs helyem ebben az életben. Mintha nem a saját életemet élném, nem érzem jól magam. Nem szeretem az életemet.

A munkába sem szeretek bejárni, és nem szeretek ottlenni sem. Meg öl lelkileg úgy érzem.

Ürességet érzek belülről, ami napról napra rosszabb közérzettel párosúl és minden egyes nap nagyobb az üresség is. Amiket idáig szerettem csinálni, már az sem motivál. Felemészt a belső ürességem, és egyre erősebb lesz. Úrrá lesz rajtam. Már a lakásból sem nagyon szeretek kimozdulni és nem is teszem meg ha nem muszály.

Van hogy csak ülök egyhelyben elbambulva magam elé és hagyom hogy felzabáljon a sajat szörnyetegem. Nem látom ertelmet a holnapnak sem, és a küzdelemnem sem. Fáradt vagyok, és nem tudom kipihenni magam.



2021. okt. 27. 08:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg mik azok, amiket szívesen megtudnál?

Mi értelme az életnek?

Miért halunk meg? stb.

Vagy más terület.

2021. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok, ezek tipikusan a depresszió tünetei. Nekem írt fel a pszichiáterem antidepresszánst, de csak annyi történik, hogy kicsit eltompulok tőle, egyébként más értelme nincs. Ugyanolyan nihilt érzek, mint előtte. Nekem az segített, amit a barátom mondott: csak tegyem meg az első lépést. Az a legnehezebb, rávenni magam valamire. De ha elkezdem, utána már sokkal könnyebb folytatni, és ez motivál.


A másik, hogy akarj egyszerre sokat. Mindig csak egy kis lépés. Például én mindig vezettem naplót, de ahogy rám tört a depresszió, abbahagytam, mert nem láttam semmi értelmét. Unszoltam magam, hogy üljek oda a géphez, és csak néhány sort írjak. Mindegy mit, csak írjak valamit! Ebből az lett, hogy írtam néhány sort, majd eszembe jutott ez is, az is, csk írtam és írtam ki a rosszat magamból. Nagyon megkönnyebbültem utána, a naplóvezetést neked is javaslom. Önismerethez is nagyon hasznos.


De bármi más, amit régen szerettél csinálni, azt valójában most is szereted, csak nincs motivációd csinálni. Ismételgesd magadban, hogy "Csak kezdd el, ha nem tetszik abbahagyod." Nekem ez segített.


És az is sokat jelent, ha tudsz erről beszélgetni valakivel. Nekem a párom nyújt támaszt, de lehet az egy jó barát, szülő, vagy pszichológus is.

2021. okt. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"A másik, hogy akarj egyszerre sokat"

"A másik, hogy NE akarj egyszerre sokat", ezt akartam írni. :)

2021. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Dávid ***** válasza:

Ha csak a munkád az oka a stressznek (kiégés) akkor azt érdemes felváltani. Ha a pénzzel nemvagy elégedett (nem becsülnek meg), akkor tanulhatsz más szakmát, válthatsz akármire.


Ha az az oka, hogy nincs párkapcsolatod, akkor sokan úgy érzik, hogy a munkában eltöltött idő felesleges, hiszen nem a célodért küzdessz.

Akkor tegyél meg mindent, hogy párt találj (ezernyi klub van, társkereső). Lépj ki a komfortzónádból.


Ha betegség miatt nem érzed jól magad, arrafordíts minél több időt.


Mivel szinte semmit nem írtál magadról, nehéz így tanácsot adni.

2021. okt. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hűha azt hittem hogy ezt a kérdés én írtam hány éves vagy? én 55 f dettó úgy vagyok

Tudom hogy ezzel nem segítek

De Üdv a klubban

2021. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit isirhatnek magamról.


A munkahellyel van a problema, nem szeretek ott lenni, nem erzem jol magam. A fizetes nem rossz, de meghalsz. Nem lehetsz nyugodt. Ha jol dolgozol nem jegyzik meg, de ha hibázol azt megtorolják.


Van parkapcsolatom, de nem erti meg ezeket az érzéseket, legalább os úgy érzem.


Szerettem volna régebben tovabbtanulni de nem látom ertelmét, es a párom is azt mondta felesleges.


Szerettem edzésre is járni és jó is voltam benne, vissza akartam menni, de arra azt mondta a párom, hogy kiöregedtem belőlle. 35 vagyok.


Már majdnem 2 éve küszködök a jogsival is de nem vizsgaztam le mert nem erzek rá motivációt.


Nem csinalom a hobbimat sem merr nem érzek késztetést iránta. Ami minden napos volt az megszünt 😔

2021. okt. 27. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:

5 vagyok hát sajnálom

Nekem ennyi idősen született

A fiam akkor lefogytam 30 kg

Jó kedvem volt az alkoholt

Is elhagytam teljesen minden

Jól alakult de 20 év az meghagyta a nyomát vissza hiztam de az alkoholt nem iszom most sem

Mozogni kellene de nekem sem megy depisen

A jogosítványra figyelj oda mert van valami 2 év és újra kell a tanfolyamot Jármi

Ha jól tudom jobbulást kívánok

2021. okt. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!