Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek szociális fóbiája van...

Akinek szociális fóbiája van leírná a tüneteit?

Figyelt kérdés
Leküzdhető gyógyszer nélkül?Nektek sikerült meggyógyulni vagy legyőzni?
2021. okt. 28. 17:15
 1/1 Grimfox ***** válasza:

Szorongás még az előtt, hogy közösségbe mennél, vagy beszélned kellene másokkal, állandó aggodalom, hogy a viselkedésed nem normális, hogy emiatt negatívan ítélnek meg, állandóan szociális interakciókat képzelsz el a fejedben, ahol "elpróbálod" mit mondtál volna az adott helyzetben, de még ettől is feszült leszel, esetenként pánikroham, leblokkolás, vagy nagyon erős szorongás, félelem, menekülési késztetés, ha kommunikálnod kell valakivel/valakikkel, vagy olyan helyre kell menned, ahol több emberrel leszel együtt. Nekem legalább is ilyen tüneteim voltak, vannak, de nekem a szociális fóbia csak járulékos tünet, és enyhe, ami a többi problémámból ered.

Nekem az enyhített rajta valamennyit, hogy olyan munkakörben dolgozok, ahol személyesen kell felkeresnem vadidegen embereket minden nap, meg telefonon kell őket hívogatnom, ha nincsenek otthon. Nem tudok jobban kommunikálni az emberekkel, nem is érzem magam kevésbé feszültnek, de a tűréshatárom megnőtt valamelyest.

2021. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!