Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen?

Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Magányos szeretnék lenni, de mégsem. Ha egyedül vagyok, akkor társaságra vágyom, ha pedig társaságban vagyok, akkor egyedüllétre vágyom. Párkapcsolatot akartam, de most hogy lett már nem kell. Nyűgnek tartom, hogy ki kell mozduljak, hogy állandóan tartanom kell a kapcsolatot a párommal. Rokonokkal sem tartom a kapcsolatot, egyedül akkor beszélek velük, ha kötelező jelleggel a képembe nyomják a telefont vagy bevágnak az autóba.

Nem értem, hogy miért kezdeményeztem a páromnál. Nem lenne különösebben szükségem ilyen kapcsolatra. Nagyon tetszett nekem, hogy sütött róla az önbizalomhiány. Amolyan "úgysem nézne rám egy lány sem" gondolkodású. Kezdeményeztem nála, mert könnyen megszerezhetőnek tűnt. Be is jött, már az enyém. Nagyon kedves, nagyon udvarias, de zavar hogy időt kell töltenem vele. Tetszik, hogy mennyire kötődik hozzám. Azt hiszi, hogy másnak nem kellene, így próbálja a legjobbat kihozni magából, hogy nehogy elhagyjam.

Én érzem, hogy ez nem jó. A gondolkodásom, a cselekedeteim. Túl rendes srác, fülig szerelmes belém, de nekem nyűg egy párkapcsolat.

Miért vagyok ilyen? Miért csinálok ilyen hülyeségeket? Nehéz helyzetbe hoztam saját magamat ezzel. Nem is tudom, hogy mit kellene tennem most, hogyan kellene megmondjam neki, hogy nincs szükségem ilyesmire.



2021. okt. 28. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Ismerős érzés. Részben ezért nincs barátnőm, mert nem szeretnék menni sehova és egy kapcsolat igényli. Másrészt azért nincs, mert nem tudom hogy kell kapcsolatba kerülni bárkivel. De szerintem csak ilyen személyisêged van neked is. Hosszútávon bosszant, hogy mennetek kell helyekre meg nem lehetsz egyedül. De a legtöbb kapcsolat ilyen úgy hallottam.
2021. okt. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugyanez. Gondoltam hátha megtetszik a dolog. Szeretnék már szexelni is, eddig nem volt rá lehetőségem. Manapság egyedül nehéz fenntartani egy albérletet meg elszórakoztatni magadat, gondoltam hátha egy párkapcsolat segít majd ezen. Most döbbentem rá, hogy akkor nem lesz több privát tér, ismét együtt kell majd éljek valakivel. Egy mosdót használni, egy ágyban feküdni, két főre főzni, mosni, takarítani, elrejteni minden problémás szokást, figyelembe venni a másik személy véleményét, kívánságait. Nyűg az egész. A mostani családomat sem csípem, pont ezek miatt. Viszont egyedül sem lenne jobb a helyzet. Nem tudok mit kezdeni magammal.
2021. okt. 28. 23:26
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Tökre így vagyok én is amúgy. Én se tudok elköltözni egyedül az árak miatt. Csak ezért meg nem vágok kapcsolatba, mert nekem privát rész is kellene. Valamennyire meg tudom érteni.
2021. okt. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Valami nagyokos biztos jön majd a saját nézőpontjával, de szerintem ez ilyen. Van ilyen ember is. Vagy csak átmeneti nálad ez a gondolat, ezt nem tudni.
2021. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem igazán tudom, hogy mit lépjek most. Húzom az agyát állandóan. Sokszor elmondom neki, hogy szeretem, hogy jól esik, hogy csókolgat, hogy ölelgethetem, de ez mind hazugság. Gyűlölöm ha csókolgatnak meg ha fogdosnak. Nem érzek iránta semmit. Nem is értem miért csináltam ekkora baromságot.
2021. okt. 28. 23:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet átmeneti. Elvégre én kezdeményeztem és az elején nagyon örültem. Pont olyan, mint amilyennek elképzeltem. Ugyanazokat a dolgokat szeretjük. Nagyon jókat beszélgetünk, de mégsem érzek semmit.
2021. okt. 28. 23:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, de ha így állsz ténylegesen, akkor szerintem ne ámítsd tovább, had essen ő is túl rajta. Felesleges színjátékot fenntartani otthon szerintem. Ezt így látatlanban mondom, mert az otthon számomra pont az a hely, ahol végre levedlhetek mindent és önmagam lehetek. De Te nem vagy így önmagad.
2021. okt. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Muszáj a színjáték mindenhol. Máshogy nem tudnék elvegyülni sajnos, még otthon sem. Nem szeretem az otthoniakat, de kedves vagyok, segítek amiben tudok, mert muszáj kapcsolatban lennem velük jelenleg.
2021. okt. 28. 23:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Épp ezaz, hogy az otthon nem elvegyülésre való, hanem szabadságra. Ha otthon se érzed magad jól az nem jo
2021. okt. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem jó helyen vagy. Próbálsz megfelelni és elfoglalni magad. Azt viszont nem tudod mi enne jó neked
2021. okt. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!