Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem figyel arra amit mondok,...

Nem figyel arra amit mondok, és mindig magára tereli a szót. Lehet a depresszió következménye? Úgy érzem mintha lelki szemetes lenném

Figyelt kérdés

A barátnőmnek (1 éve ismerem) a kezdetektől fogva voltak mentális problémái, ahogy nekem is, részben emiatt lettünk jóban...viszont már az elején is éreztem, hogy én állandóan meghallgatom, érdeklődöm iránta, meglepem őt, programokat szervezek stb., ő pedig sosem kezdeményezett semmit. Ezt be tudtam annak, hogy rossz állapotban van, nyilvan nincs kedve semmihez, elég neki a sajat problemaja is stb...viszont idovel semmit sem valtozott a dolog, sőt. És arra jottem ra, hogy en kb. szohoz sem jutok mellette, csak ha rola es az o dolgairol van szo. Csak akkor figyel rám, ha őt is érinti amirol beszelek. Ha barmit mondok magamrol, akkor (esetleg hummog valamit) de rogton magara tereli a szot, hogy vele is ez van csak sokkal durvabban, es mar jon is az egesz sztori hozza... Van, hogy beszélek hozza, és annyira nem fiygel, hogy fel sem tunt neki hogy felbehagytam a mondatot a kozepen. Es utána rogton kezdte folytatni az o dolgait, ugy, hogy egyaltalan nem is kapcsolodott a temahoz...

Szeretnek neki segiteni, de én is kezdek egyre rosszabbul lenni megint, es kezd egyre rosszabbul esni, hogy max. csak illedelmessegbol kerdezi, hogy hogy vagyok, es amint egy szóval válaszoltam, maris rola beszelunk.



2021. okt. 29. 00:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy barátok vagytok? Egy barát nem viselkedik így.
2021. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak arra gondoltam, hogy mi van ha egyébként nem lenne ilyen, csak valóban depressziós (ami nagyon esélyes) és amiatt van, hogy nem tud másra koncentrálni, csak saját magára van beszűkülve a figyelme?. Ha betegség miatt van, akkor nem szeretném cserbenhagyni, hiszen pont most van a legmagyobb szüksége a tamogatasra. Teny hogy kettonk kozul, o kicsit rosszabbul van...es ki tamogassa, ha nem egy barat, foleg, ha nem tehet az allapotarol? Viszont egyre inkabb fogy a turelmem, es ha ez nem a depresszio miatt van akkor beszelek vele mert nehezen birom...
2021. okt. 29. 00:28
 3/12 anonim válasza:
66%
Nagyon kedves lelek vagy, es nagyon jo barat! 🥰 de viszont ezzel szeretnek visszaelni az emberek, es kihasznalni. Pont ugy mint ez az illeto akirol meselsz. Figyelj, szerintem kerdezz ra finoman, hogy hallod, teged amugy erdekel hogy mi van velem? Vagy valami ilyesmi😂 mert erre csak o tud valaszt adni amit kerdeztel :) es meg lehet ezt beszelni normalisan is! Ja es az hogy valaki depresszios, vagy barmilyen beteg az nem jelenti azt hogy megteheti ezt. Szemely szerint ugy gondolom,egy depresszios ember szivesen hallgatja masok problemait, addig sem gondol a sajatjaira! ;) meg ha nem is valaszol, vagy probal segiteni de annyit erdemelnel hogy meghallgat.
2021. okt. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igem, igazad van, finoman rà kellene vezetnem mindenképpen...Köszönöm a választ!😊
2021. okt. 29. 00:38
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a barátnőd. Ne hagyd, hogy egy energiavámpír lehúzzon, neked is szükséged van az energiára. Ne akard megmenteni, nem a te dolgod. A te dolgod a saját megmentésed.
2021. okt. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Időpazarlás vele lenned. Nem becsül semmire, szemetes vagy számára.
2021. okt. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nárcisztikus személyiségzavarral diagnosztizálták? Nekem a barát egy olyan személyt jelent, akire bármikor számíthatok, akivel alapvető a kölcsönös bizalom, tisztelet, érdeklődés, bizonyos mértékig a rajongás is. Amikor fiatalabb voltam (most sem vagyok idős, de 23 éves koráig még elég naiv az ember) mindig a jót kerestem az emberekben, többszörös ráb*szás után is. Utána benőtt a fejem lágya és csak olyannal barátkozom, akivel megvan a kölcsönös kémia.

A mentális betegség egyébként nem ok arra, hogy valakit dédelgessünk. Főleg úgy, hogy figyelembe sem vesz minket.

2021. okt. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már 55 f vagyok szorongás generalizalt szorongással depisen de én

Nem szeretem ha kérdezik hogy

Mi van velem mindig lerezom

Valahogy családban is sajnos

Nem szeretem ha foglalkozik

Velem valaki sajnos nem jó így

De ez van a fejemben

Lehet hogy a korom is teszi

Biztos de ez csak az én történetem

Üdv

2021. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdéshez tartozik, de ezzel nem vagy egyedül, 8-as, én is utálom, ha megkérdezik, hogy vagyok, pedig nincsenek olyan bajaim, mint neked. Úgy vagyok vele, hogy akinek akarom, annak kérdés nélkül is elmondom, akinek meg nem mondom el, annak nyilván azért nem, mert nem akartam.
2021. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet én nem tekinteném barátnak. És ő sem tekint barátjának téged, hanem csak közönségnek. A közönség feladata, hogy figyelje a produkciót és visszajelezze annak nagyszerűségét. A közönségnek ne legyenek gondolatai, érzései, történetei, mert nem ő áll a színpadon.


Rendes vagy, hogy segíteni akarsz neki, de pont ezt használja ki benned. Ha ezt tudatosan, szándékosan csinálja, akkor egy önző, egoista ember. De ha nem tudatosan csinálja, azaz nem veszi magát (pontosabban téged) észre, akkor inkább nárcisztikusnak mondanám. Utóbbi a valószínűbb, de bármelyikről is legyen szó, semmi köze a depresszióhoz. Ettől még lehet depressziós persze, csak a depressziónak nincs köze az ilyen viselkedéshez.

2021. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!