Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rexetin (paroxetin) kicsit...

Rexetin (paroxetin) kicsit gyorsabb elhagyásától lehet komoly bajom?

Figyelt kérdés

14 éve szedek 20mg rexetint és xanaxot. Most úgy döntöttem abbahagyom mert valószínü ez a gyógyszer is hozzájárúl az alacsonyabb nyugalmi pulzusomhoz ami miatt nagyon szorongok.Már 1×évekkel ezelött sikerült elhagynom de feszült lettem , ill a nyáron lecsökkentettem kb 6 hét alatt 5mg-ra. De most 2 hét alatt tettem le , a xanaxot már hónapokkal korábban harmadoltam.

Kedd óta nem vettem be rxetint , szerdán jelentkeztek az elvonási tünetek , föleg az áramütésszerü érzés , feszültség , hidegverejtékes végtagok. Elviselem ezeket csak azt szeretném tudni lehet e valami komoly bajom. Mert olvastam igaz béta blokkolóknál ilyenről



2021. okt. 29. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de én inkább a xanax miatt aggódnék. 20x durvább elvonása van a benzodiazepin nyugtatóknak, mint az antidepi gyógyszereknek. Bátran ki merem jelenteni, hogy a mostani elvonási tüneteid is a nyugtató miatt vannak, nem pedig a rexetin miatt. 10% csökkentést szoktak javasolni 3-4 hetente.
2021. okt. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez biztos nem így van , mert ezek a tüneteim csak szerda óta vannak és kedd ota nem vettem be a rexetint.

A xanaxbol július elese óta ezt a mennyiséget szedem , minden nap ugyanakkor. És semmit nem tapasztaltam az elmúlt 4 hónapban.

2021. okt. 29. 12:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is az első válaszolóval értek egyet. Inkább a Xanaxról lehet szó.

Először is, a Rexetin (paroxetine) esetében szó nincs hozzászokásról/függőségről. Mondom ezt 20 évnyi paroxetine tapasztalattal.

Nem akarok okoskodni, tényleg! De én 20 év alatt sokszor újra kezdtem szedni a Rexetint, különböző dózisokban (többnyire 20mg). Elvonási tüneteim soha nem voltak. Az más kérdés, hogy továbbra is borzalmasan rosszul éreztem magam a bőrömben (ahogy kisgyerekkoromtól kezdve).


A Rexetinnek a többi SSRI-vel szemben van némi szorongásoldó hatása is (nem én találtam ki, pszichiáter mondta és olvastam is róla).


A legtöbbször hirtelen hagytam abba a Rexetint (vagy egyéb paroxetine-t) de emiatt semmilyen elvonási tünetet nem tapasztaltam.


Utálom, amikor egy komoly kérdésre egy pszichiáter annyit ír a neten, hogy "keressen fel szakembert". De most én is csak ezt tudom mondani.

(Nem vagyok pszichiáter, isten ments! :) )


De nekem is inkább a 14 évnyi Xanax szedés tűnt fel, nem a Rexetin...

Nálam itt kapcsolt be a "vészvillogó", amiért választ írtam.


"a xanaxot már hónapokkal korábban harmadoltam" - mennyiről? Mert az nagyon nem mindegy.

A hozzáértőbb pszichiáterek tudják - tőlük is hallottam - hogy Xanaxot meg egyéb benzodiazepint maximum 6 hónapig szabad szedni. Ez nem egyéni véleményük, hanem szakmai, hivatalos döntés. Csak persze a legtöbb pszichiáter ezt nem tartja be.

Nemcsak a függőség esetleges kialakulása miatt, hanem mert ez egyszerűen nem egy hosszútávú megoldás. Hosszú távon elbutítja az embert - egyebek között.


Aztán ott van a placebo-hatás. Legalábbis nekem már az is megnyugtató volt, hogy nálam van a Frontin (Xanax) szükség esetére. Persze egyáltalán nem volt megoldás. (Erre már 15 éve rájöttem. De időnként, tűzoltásként használtam.)


De a Rexetinnel kapcsolatban soha nem volt ilyen tapasztalatom.


Az igazság kedvéért: Soha nem szedtem a Rexetint egyhuzamban ilyen hosszú ideig, ahogy a kérdező írta.

Szóval komolyan: én azonnal mennék pszichiáterhez ilyen esetben, amikor ilyen súlyos testi tünetek is vannak.

(Több hónapnyi 20mg szedés után soha nem voltak testi tüneteim, ez biztos.)


A kérdező kommentjére tényleg nem tudok mit mondani. Nem értek hozzá. Elnézést kérek, komolyan! Tényleg nem értem.

2021. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na ezért veszélyes egy ilyen témában kérdezni az interneten mert ilyen válaszokat kap az ember. Persze részben igazuk van a válaszolóknak, de az már egyáltalán nem igaz, hogy ne lenne elvonási tünete a paroxetinnek. A legnehezebben elhagyható SSRI, az áramütésszerű tüneteket pedig tipikusan az SSRI (vagy SNRI) gyógyszerek elvonási tünete. Fizikailag bajod nem lesz, de nem lesznek kellemes a következő két heted.
2021. okt. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!