Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy jöjjek ki ebből?

Hogy jöjjek ki ebből?

Figyelt kérdés

Az életem minden területe összeomlott pár napon belül. Semmi nem maradt, ami motiválna az életre. Nem leszek öngyilkos, nagyon régen voltak próbálkozásaim, de még ahhoz is béna voltam, nem jött össze soha. Most viszont csak simán azt várom, hogy természetes úton megdögöljek végre, de félek, hogy soká lesz. Tud valaki bármit, ami szép az életben és esetleg elérhető is lenne számomra?

Pszichológust ne írjatok, fizetésre nincs pénzem, az állami meg kirúgott, amikor "kellett a hely az oltogatásokra". Azóta se fogadnak, szerinte mondjuk akkor jól voltam.



2021. okt. 31. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Keress valami életcélt vagy valami hobbit
2021. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
EL tudod mondani bővebben hogy mi történt?
2021. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
*El
2021. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2! Röviden munka, szerelem, gyerek, hobbi, barátság. Mind a levesben. Egyedül az egészségemből maradt még nyomokban valami. Azzal is van baj, azért nem oltatok. Vissza is értünk a kiinduló ponthoz. Ez a felsoroltak felét érinti.
2021. okt. 31. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségem nekem sem az igazi ezért vártam a pfizerra. Nem tudom hogy maradt e még olyan oltás.

>Röviden munka, szerelem, gyerek, hobbi, barátság.

Nem teljesen értem. Ezek a dolgok megtörténtek de elvesztetted, vagy inkább az a baj hogy nem történtek meg?

2021. okt. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5! Megírhatom privátban? Ennél jobban biztosan nem fogom kiteregetni.
2021. okt. 31. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2021. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is majdnem hasonló helyzetben vagyok, de magamat hasonlítva hozzád, az sértés lenne számodra. Te velem ellentétben már éltél. Nem nagyon tudok tanácsot adni, csak 1-2 gyerekes dolgot, ami ide nem írnék le, de a semminél mégis csak több lenne. Amit leírhatok az az hogy én azzal foglaltam le magamat hogy elkezdtem kutatni a világot, a valóságot, döbbenetes dolgokra derítettem fényt. Kevés vígasz ez is, tudom.
2021. okt. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen új dolgokat kell találnod az életben. Új szinapszisokat kell kialakítani az agyban, a depresszió elsődleges oka, hogy megreked a gondolkodásunk, ugyanazon

sémák szerint rágódunk újra és-újra a dolgokon, s ez ártalmas. Bár sosem bátorítanálak ilyen szerek használatára, de például egyes halucinogén szerek éppen azért csökkenthetik a depresszió tüneteit, mert új szinapszisokat alakítanak ki, járatnak be. Emellett az élmény tekintetében is egy alternatív szubjektív megélést tesz lehetővé. Az elején nehéz átlendülni, ha sikerül áttörni a jeget onnan már sokkal könnyebb lesz, már kvázi magától fog menni, mert újra motivált leszel. Keress új dolgokat, új célokat, új sikereket, új élményeket! Az egyikben talán megtalálod újra önmagadat!

2021. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!