Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudnék anonim beszélgetni...

Hol tudnék anonim beszélgetni egy profi emberrel,aki tud is segíteni?(nagyon nem vagyok átlagos eset,pontosabban átlagos szinten)

Figyelt kérdés

Vannak megoldandó dolgok,és nincs 10 ezer forintom beszélgetésekre.

Tudom,hogy a jó szakembert ki kell fizetni.

De olyanra gondoltam,aki nagyon ért az élethez és emberekhez,de nem pénzért csinálja.

Persze ezzel nem azt akarom mondani,hogy hálátlan lennék.

Sőt,akik ismernek azok tudják ha esetleg kérek egy évben egy kis dolgot,akkor 10 évig egy pohár vizet nem fogadok el.

Tuti meghálálnám valahogy,de valami olyannal ami számára érték.

Mindenképp anonim akarok maradni,nem sok dologról kéne beszélni,csak azokról picit hosszasabban.

Úgy érzem nem kezdő eset vagyok,sokak azt mondták hogy pszichológus.

Ők semmit se tudtak kezdeni a pici énnel sem,mikor még nem voltak ekkora bajok sem.

Talán nem az ő kompetenciájuk vagyok,ezzel nem őket akarom lealacsonyítani.

Egyszerűen más foglalkozik másféle dolgokkal,szintekkel.

Konkrétan már fizikai tüneteket produkál néha,mikor nagyon kijönnek rajtam a belső felgyülemlett érzelmi töltetek,és sokak szerint nagyon beteg gondolataim vannak.

Nem mondanám,hogy mentális "beteg" lennék,inkább csak nagyon sérült.

Tudok racionálisan gondolkodni,sok mindent megtanultam és sok dolog után érdeklődök is.

Nem hinném,hogy ez egy olyan baj lenne,hogy valami betegség amire 10 féle dilibogyó kell.

Megoldás kellene,és szerintem megszűnnének a bajok,és valami mód hogy hogyan dolgozzam fel a dolgokat.

Főleg pl azt,hogy idáig nem sikerült,ez piszkosul bánt.

Fiatal vagyok,huszas éveim elején.


2021. okt. 31. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat de van pszichologus pszichiater Tb alapon.
2021. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba, ahol beszélsz egy pszichiáterrel. Más lehetőség nincs.
2021. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Menj el egy vallási közösségbe (ha egyébként vallásos lennél, akkor egy paptól, lelkipásztortól kérj segítséget). A vallás a lélek mákonya, elvonja a figyelmet a csip-csup problémákról és ad egyfajta belső megerősítést, segít a lényeg meglátásában.
2021. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
A TB-alapú pszichológus, pszichiáter általában olyan is. De te inkább valami gurut keresel, kérdező. Milyen jellegű problémáid vannak?
2021. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem vonz be egy szekta.
2021. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg munkahelyet keresek,amit még kibír a szervezetem.

Ha kemény melót végzek a harmadik nap nem ébredek fel időben.

Evési zavaraim is vannak szerintem.

Van hogy fáj a fejem,vagy hogy éhes és álmos is vagyok egyben,és inkább az alvás ami sikerül.

Aztán persze éhesen kelek.

De nincs erőm kimenni kajáért.

Sorolhatnám...

Illetve egésznap hulla vagyok,ha 12 órát alszok akkor is.

A maradék pénzem nagyrészét már sikerült felélnem.

Nem,ha egy dobozos üdítő 350 forint volt inkább 250 forintosat választottam.

Nem költekezek úgy,mint akinek a bőre alatt is pénz van.

Mivel bejelentett munkahelyem aligha volt,és most azt még csak keresem így nem hiszem hogy állná valaki ezt a szolgáltatást egyáltalán se az állam se a munkahely.

Nem gurut keresek,engem igazából nem érdekel hogy guru vagy nem guru,a tanácsai működjenek.

Illetve maradjak anonim.

Az ő személyazonossága is maradjon az lehetőleg.

Hát az élet minden területén mondhatni van,de nem 2 millió hanem minden területen 10-20 és így oszlik el.

Most ez egy fiktív számsorozat,csak azért írtam így hogy a kép teljes legyen.

2021. okt. 31. 14:30
 7/13 A kérdező kommentje:

Töltögettem ki teszteket,össze-vissza keresgéltem csak hogy csináljak valamit és ne csak legyek,aztán egy súlyos depressziót ír,a másik meg másmilyet...

Tudom,hogy nem megbízható de mindegyik szerint beteg állat vagyok.

2021. okt. 31. 14:34
 8/13 anonim ***** válasza:

"Illetve maradjak anonim.

Az ő személyazonossága is maradjon az lehetőleg."

Ilyen szolgáltatás nincsen. A pszichiátriai és pszichológusi ellátáshoz személyes - néhány esetben online - konzultációra van szükség, miközben mind a két fél látja és hallja egymást.

Amit te akarsz az elképzelhetetlen. Így nem lehet szakszerű segítséget adni... Ha befizeted magad után a TB-t vagy miután találtál munkahelyet, kérj időpontot a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba.

(Az online tesztek semmit sem érnek, azokat felejtsd el.)

2021. okt. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem akarnám kórházba tölteni az életem,mert dolgoznom kell és élnem,de az se érne szerintem sokat ha napi 15 percet beszélgetnék araszolva valakivel.

Tehát ha ez elképzelhetetlen,akkor valaki kellene aki ért az élet területeihez,szánna rám időt.

Szerintem valaki jó lenne,aki szolgált valami olyan szervezetben ahol megtanították neki,hogy hogy működik az ember és stb.

És mondjuk végigkísérne addig,amíg talpra állok.

2021. okt. 31. 15:25
 10/13 anonim ***** válasza:

Látom továbbra sem érted meg, amit leírtuk. Erre való a TB-s pszichiáter és pszichológus. Ez járóbeteg ellátást, nem pedig kórházi bentfekvést jelent.

Senki más nem fog téged ingyen elvállalni több héten/hónapon (vagy akár csak egy-két napon) keresztül.

2021. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!