Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit lehetne még...

Szerintetek mit lehetne még tenni a szorongásos betegségem ellen?

Figyelt kérdés
Sose gondoltam volna, hogy ezt gyakori kérdéseken fogom kitárgyalni idegenekkel, de hátha tud valaki tanácsokkal ellátni. Az én problémám 3,5 évvel ezelőtt kezdődött. Alapvetően teljesen egészséges voltam mind lelkileg-mind mentálisan már kiskamasz koromban-sőt anno a tanáraim versenyeken mindig engem küldtek be a döntő pillanatba mivel elbírtam a nyomást. 15 éves koromban azonban ez megváltozott. Elképesztő mértékben elkezdtem szorongani iszonyatosan jelentéktelen dolgokon-először, hogy végig tudok e csinálni egy nyári munkát, aztán nonstop agresszív képek jártak a fejemben, egész nap megállás nélkül rettegtem attól, hogy egy ismerősömet bántalmazzák, majd attól, hogy megbukok valamilyen tárgyból. Felkerestem pszichológust, de sajnos kialakult közben krónikus fájdalom szindróma. Volt, hogy napi többször hánytam és egy ideig nem tudtam még egy napot sem szülői segítség nélkül végigcsinálni, hónapok estek ki az emlékezetemből amikor egy percre sem tudtam megnyugodni. Számtalan orvosi kivizsgáláson is voltam, de csak egy inzulinrezisztenciát állapítottak meg nálam. Aztán elkerültem egy csodálatos pszichiáterhez aki segített fejben rendbe tenni pár dolgot egy ideig javult az állapotom. (igazából nem volt ez se jó, de csak heti 2szer terített le olyan mértékű szorongás hogy az ágyból sem tudtam kikelni.) Egy fél éve megint minden rosszabb. Elkezdtem gyógyszert szedni, de mivel figyelemzavaros vagyok, sok nyugtató nem hatott, ezért escitalopramot szedek de csak minimális javulást érzek. Sportolok, relaxálok, terápiára járok de a testi fájdalmaim már olyan mértékűek, hogy teljesen tönkretettem a saját szervezetemet. Hol a hátam, hol a hasam, de igazából akármim tud fájni.Olyan érzésem van, mintha megerőszakolnám a saját testemet minden egyes nap. A pszichiáterem szerint biológiailag egyszerűen nem tudja kidobni a szorongást a szervezetem mint ahogy a legtöbb embernek, ez az ADHDs tünetekkel függ össze. Tanácstalan vagyok, hogy mit csinálhatnék még, hiszen nemrég lettem 19 éves és az életemből sok évet erre csesztem el. Egyébként ha nem lennének a beteges fóbiáim régről, teljesen normális életem lenne-mindenki körülöttem normálisnak tart, sőt elég jó tanuló is vagyok. Az érzelmi traumák nem érintenek annyira érzékenyen, például szerettem halálát is jól kezeltem. Érdekes, de a legtöbb dologgal kapcsolatban magabiztos is vagyok és a felmerülő problémák megoldásával nem szokott gondom lenni. Azt hittem, ahogy felnövök ez el fog múlni de rettentően szenvedek ettől az egésztől már évek óta. Szégyenlem is a dolgot, de mostanra már elfogadtam, hogy nem mindent tudok befolyásolni. Valakinek van esetleg valami tanácsa hogy mit kéne még tennem az ügy érdekében és hogyan lehet legyőzni a fóbiákat? Nagyon megvisel ez a sok fizikai fájdalom és hiába álltam a probléma legyőzéséhez évekig vasakarattal, mostanra kifogytak az energiáim. Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. okt. 31. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 19 éves vagyok és nekem is van/volt szorongásban részem. Olyan hű de nagy tanácsokkal sajnos nem tudok szolgálni (inkább csak bíztatnálak, remélem ezzel is kicsit segítek), illetve csodát tenni se, hiszen nem vagyok szakmabeli, de a legnagyobb harcot neked kell megvívnod magadban, neked kell legyőznöd saját magad. Olvastam, hogy sportolsz, meg relaxálsz, ezek is nagyon-nagyon jók tudnak lenni, (én is ezeket csinálom) illetve nagyon fontosak még a megfelelő emberi kapcsolatok, jó barátok, esetleg egy parner. Ha ezek megvannak, és tényleg ki tudod szűrni ezeket a lelki dolgokat, egy idővel a testi dolgok is megfognak szűnni, csak légy kitartó, és ez a fontos!:) Higyj magadban, légy mindenben pozitív!! A gyógyszerekkel meg csak óvatosan. Mielőbbi gyógyulást kívánok!☺️
2021. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, hogy ennyi nehézségen kell átmenned ennyire fiatalon.

Krónikus fájdalom szindrómára beválhat a fényterápia, azon belül is a vörös fényt alkalmazó. Ha valóban érdekel a dolog privátban írj rám, és hosszabban kifejtem.

2021. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!