Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bemenjek holnap a pszichiátriá...

Bemenjek holnap a pszichiátriára segitséget kérni?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a közérzetem, semmihez nincs kedvem, sokat aludnék, munkahelyi stressz stb, és tegnap bevettem 15 szem Frontint hogy megnyugodjak, nem lett belőle semmi baj, de félek bemenni a pszichiátriára segitséget kérni nehogy lepattintsanak. Hogy vegyek erőt magamon?
2021. nov. 1. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon rosszul vagy,elzavarni nem fognak.
2021. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd el ezt így nekik. Nem fognak elküldeni.
2021. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

15 szem Frontint bevettél és semmi bajod nem lett tőle.


Na persze...


Egyébként ezzel nem pszichiátriára kell menni, mert nem mentális betegségben szenvedsz, hanem depressziós vagy. Pszichológushoz menj ezzel a problémával. Nem fog elzavarni. Miért tenné? A munkája nagyobb részében hozzád hasonlókkal foglalkozik.

2021. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3, a depresszió egy mentális betegség


Kérdező, csomagolj össze és ma menj be az ügyeletes kórházba!

2021. nov. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
#4: Te Magyarországon élsz? Csak mert ez nem egészen így működik, hogy beállít, hogy "jöttem befeküdni".
2021. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Jaj Istenem. Nem, nem lesz Tőle baja, már úgy vannak ezek a gyógyszerek előállítva, hogy iszonyú mennyiségben kéne elfogyasztani, ahhoz, hogy konkrétan a fő hatóanyagtól megcerkanj/bajod legyen. Ennyi mennyiségtől max belassulsz/alszol. Egy egészséges szervezet épp szervekkel még le fogja tudni bontani és kiméregteleníteni az anyagot, ráadásul nem hasznosul azért annyira. Az sem mindegy, hány mg-os volt. Egy 0,25 felszorozva 15-tel nem vészes egyáltalán, sőt egy normál adag egy-két mentális betegségnél.

Nekem konkrétan 4mg volt a napi Xani adagom, és kösssz, nem lett bajom.



Kerültem már be pszichiátriára. Az egészet úgy fogtam fel, hogy „végre nyugalom, mint egy xar panziós nyaralás”. Nem kellett törődnöm semmivel és senkivel, és végre találkoztam olyan emberekkel akik megértettek és nem elítéltek. Nekem összességében pozitív volt az ott töltött idő, igaz, hogy első 1-2 héten még nem jöttek vissza az érzelmeim (totál kimerültem érzelmileg- nem érdekelt senki és semmi kínja).

Hosszútávon is segített mind a pszichiátra + utána a rehab része (pszichoterápiás osztály), leküzdöttem magamban jó sok gátat. Igaz, nem könnyű, vannak igazán nehéz napok.



A pszichiátriáról nem fognak elzavarni, nyilván önkéntesen is befekhetsz, tb ezt is támogatja ahogy a rehabot is. Max akkor nem fogadnának, ha teltház van, de mivel visszaéltél a gyógyszerrel (önveszélyes magatartás), ezért nagy valószínűséggel bevesznek. Majd bent kapni fogsz klinikai szakpszichológust vagy eü szakpszichológust. Lesz egy pszichiáter orvosod, Ő meg a pszichológussal konzultálva eligazít viziteken, elmagyarázza majd, hogy miért milyen gyógyszert kapsz, és hogy ha a az intêzményben van terápia is, akkor azt is, hogy min kell résztvegyél.



Nem kell tartanod tőle. Hozzáteszem ráadásként, hogy eü szakdolgozó vagyok mára már, és többek között pszichiátrián is végzek foglalkozásokat rehabilitációt illetően. Mindenki a javadat fogja nézni, még ha párszor nem is tűnik annak.


Jaaa, és semmi képpen se menj sima pszichológushoz, hiába azt ajánlgatják az emberek többsége. Csak lehúzás, még normális teszteket sem vehetnek fel. Mindenképp szakpszichológus, Ők már aztán jó sok mindent tanultak+sok gyakorlatuk van, és nem csak felületesen kapargatják a dolgokat.


(Privit kössssz, de senkitől nem kérek)

2021. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!