Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen technikával...

Szerintetek milyen technikával lehet teljesen kiüríteni az emberi tudatalatti összes negatív programjait, hogy egy új életet lehessen kezdeni, pozitív irányba, egy szép élet reményében (minden hasznos meglátás érdekel)?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Meditálj. Más tippem nincs.
2021. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
100%
Semmilyennel. Kiüríteni nem lehet, csak elfojtani (ami ideiglenes látszatmegoldás sok mellékhatással), vagy elfogadni majd feldolgozni, ami munkával (és jellemzően szenvedéssel is) jár. Sajnos a mi kultúránknak ehhez nem igazán van eszköztára, szóval leginkább csak a célnak megfelelő pszichoterápiában lehet ezzel mit kezdeni.
2021. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a tudatos megszabadulás segített jótestvérem. :D

Az első technika amit jól el tudtam képzelni és ráhangolódni segített. Az az igazság hogy olyan dolog volt amit nem hittem hogy el tudok engedni, de most ahogy visszagondolok tényleg sikerült. Rá kell jönni, hogy van egy rossz szokásod, amire célzol és azt kell szerintem felülírni. Azért nem vagyok mágus, ezt hallottam, elvileg ez működik. Az előbbi csak egy negatív emlék volt, amit sikerült elfogadnom és elfelejtenem.

2021. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolónak teljes mértékben igaza van. Semmilyen módszerrel nem tudod "kiüríteni" a negatív emlékeket a tudatalattiból. Én próbálkoztam vele, de mint kiderült csak elfojtottam mindent, amivel még több kárt okoztam. Ezek az emlékek folyamatosan hatással lesznek a mindennapjaidra, amíg el nem fogadod és fel nem dolgozod őket. Ezért járok pszichoterápiára.
2021. nov. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Osztom Phoney abbéli véleményét, hogy semmilyen módszerrel nem tudod "kiüríteni" a negatív emlékeket a tudatalattiból. De nem is baj, hiszen ha mindent kitörölsz, óhatatlanul belefutsz ugyanebbe az utcába. Egyet kell csak magaddal tisztáznod; minden történés végeredményét a te reakciód adja meg! Az, hogy hogyan tekintesz rá. Érdemes a rossz emlékeket egyfajta leckének felfogni. Olyan történésnek, amiből tanulhatsz, hogy máskor ne forduljon elő veled ilyesmi.
2021. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!