Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerrel tudnám...

Milyen módszerrel tudnám felidézni az elfeledett traumát?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy éve járok terápiára. Minden jel arra mutat, hogy egy gyermekkori, azóta elfeledett trauma mérgez folyamatosan - azonban az élményre magára nem emlékszem. Hónapok óta próbálom felidézni, de nem sikerül. Gyakorlok meditációt is, de ott sem sikerül előhívni. Úgy érzem, akkor tudnám végre feldolgozni és helyretenni, ha sikerülne felidézni.

2021. márc. 17. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szimbólumterápiával előszedhető. nem minden terapeuta van erre kiképezve.
2021. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudnál erről még picit mesélni, hogy ez mit jelent a gyakorlatban?
2021. márc. 17. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvisznek egy teljesen regresszív állapotba - ettől nem kell félni, nem veszélyes, úgy képzeld el, hogy közben teljesen ellazulsz -, és ott adnak neked un. hívóképeket. Például képzeld magad elé ezt vagy azt. Minden hívóképnek megvan a maga szimbolikája. Aki téged végig kísér, ismeri ezeknek a szimbólumoknak a nyelvét. Kérdez közben és te válaszolsz. Aztán "visszahoz" innen, ismét beszélsz, rajzolsz róla, pár napig/hétig dolgozik benned az átélt élmény és ez kezdi majd meg/el a feldolgozást.


Amúgy a traumát nem elfelejtetted, hanem lenyomtad a tudatalattidba. Így védekeztél. Minél mélyebb volt a törés, annál mélyebbre. Ezért nem emlékszel. Maga a konkrét trauma nem biztos, hogy felidéződik, de jobban tudod lokalizálni, hogy melyik szülőddel, milyen idős korban és kábé mi történt.

2021. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Igen, a megfogalmazás pontatlan volt, hogy nem elfelejtettem, csak elfojtottam, lenyomtam. Sejteni vélem, hogy kihez kapcsolódik. De most azt érzem, hogy emészt és őröl, hogy nem tudom, mi is történt - ha nem is konkrétan percről percre felidézve, csak legalább nagyjából el tudjam helyezni magamban.


Utolsó kérdésem: tudsz-e olyan szakembert esetleg, aki foglalkozik ezzel, ért hozzá?

2021. márc. 17. 15:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Budapesten?
2021. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Külföldön, de Budapesten vagyok, amikor épp haza lehet utazni. :D Terápiára online járok. Elmondásod alapján ez a módszer lehet, szintén tud működni online akár. (Szemben mondjuk a hipnózissal, ami szintén felmerült bennem.)
2021. márc. 17. 16:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy vállalják-e online. (Bár talán. Most a vírus sok mindent felülírt, és rugalmasságot követel) Ha igen, akkor a hipnózist is lehet végezni online, sokban hasonlítanak egymásra. (Azt is választhatod, az út maga nem annyira fontos, a lényeg, hogy célba érj)


Ha beütöd a keresőbe azt, hogy szimbólum terápia, találsz róla írásokat, könyveket, szakembereket, egyesületet, cikkeket. Szerintem egyelőre olvasgass, kutakodjál.

Ha valakit szimpatikusnak találsz, vedd fel vele a kapcsolatot és majd elmondja, hogy vállal-e így vagy sem. Esetleg tud valakit javasolni maga helyett.


Sok sikert a feldolgozáshoz, nem egy könnyű út ez, de utána minőségibb életet fogsz tudni élni. Kitartást!

2021. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nem is reméltem ilyen szakmai és segítő választ! :)
2021. márc. 18. 13:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen.
2021. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!