Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek attól, hogy a gyerekkori...

Félek attól, hogy a gyerekkori problémáim miatt nehezebb lesz munkát találnom?

Figyelt kérdés
Üdv, lehet hogy ez kicsit hosszú lesz, de nem tudok erről beszélni senkivel. A backstory: Gyerek korom óta folyamatosan szorongok, a gyerek és kamaszkorom tönkrement emiatt, nehéz volt úgy az iskola, hogy iskolába menet, vagy iskolán belül okádtam a stressztől, a szívem majd kiugrott a helyéről, órákon odafigyelni nem tudtam, rengetegszer hazaküldtek, és küldtek psyhologushoz jópár alkalommal. 8. osztályos fejjel úgy voltam vele, hogy úgyis csak pár évet tervezek eltölteni a mi kis közös sárgömbünkön, és hogy én ezt a helyzetet nem birom elviselni, és otthagytam az iskolát. Mielőtt bárki megemlíti hogy ez hülye ötlet volt, mert az érettségi fontos, tudom én, hogy fontos, de kérlek próbáld meg magad az én helyzetembe képzelni. Most hogy a lore megvan, szeretnék kitérni a jelenlegi helyzetemre. Szüleim tudták hogy baj van, és hogy az akkori idegállapotomban dolgozni vagy tanulni nem fogok tudni, így nagymamámhoz kerültem, és neki kellett segitenem a ház körül (takarítás, főzés stb), teltek multak az évek, és úgy ahogy helyrejöttem, végre képes vagyok kommunikálni emberekkel, nem hányok a stressztől, így 22 éves fejjel eldöntöttem, hogy viszonozni szeretném azt a rengeteg segítséget amit kaptam a családomtól, eladtam azokat a dolgaimat amik még értek valamennyit, és beiratkoztam egy esti tanfolyamra/iskolába ahol 4 év múlva lehetőségem lesz leérettségizni. Emellett elkezdtem munkát keresni, de attól félek hogy a munka nélküli évek miatt nehezebben találok majd állást, a kérdésem az lenne, hogy nézik-e a munkaadók a "hiányzó" éveket? Nehezebb lesz így munkát találni?

2021. nov. 3. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hova jelentkezel, gyarakban meg olyan helyen ahol nem szamit semmi csak h dolgozz ott nem foglalkoznak vele. Olyan helyen meg ahol ez szamitana valszeg foiskola egyetem kell. Szóval emiatt ne szorongj.
2021. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is kimaradt jópár év, egyetemet 5 helyett 7 év alatt végeztem el, és utána is voltam munkanélküli. 31 évesen kezdtem új képzésbe 33 évesen végeztem, most azzal van munkám (39 vagyok).

Tehát fel lehet állni. Nagy segítség volt nekem a felálláshoz a hit a gondviselő Istenben. E hit hatására változtam meg. Szerintem neked is segíthet a lelki egyensúly fenntartásában, a nehézségekkel való küzdelemben.

2021. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 es vagyok én is szorongásra vagyok hajlamos, gyógyszert is szedek rá (Citalopram).
2021. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkaerő piacon vegyesek a tapasztalatok. Egyik oldalról (főleg alacsonyabb képzettséget igénylő pozícióknál, de még akár magasabb szintű állásoknál is) nagyon sok cég vissza se szól a magát esélyesnek érző jelentkezőknek sem, nagyvonalúan, szinte találomra válogatnak a jelentkezők között.

Másik oldalról viszont nagyon sokat hallani róla, hogy "már bárkit felvennének, akinek pulzusa van", annyira nem találnak embert, rengeteg olyan sztori van, hogy a szomszéd cégtől, vagy más konkurenstől átjönnek és ráígérnek a dolgozó fizetésére, hogy elvigyék.


Ne az életrajzra koncentrálj! Próbálj meg ismerősök között keresgélni, hogy hol van megpályázható állás. Ha egy ott dolgozó ajánl valakit, azt sok helyen hivatalosan is komolyabban veszik. Van olyan cég, ahol még jutalom is jár érte, ha olyat ajánlanak, akit aztán felvesznek a céghez. De még ha hivatalosan nem ösztönzik, akkor is számíthat, ha ismerős ajánl.


Idegenként életrajzot küldözgetve túl sok bizonytalansági tényező jöhet közbe, ami befolyásolja, hogy egy rakás életrajz közül vajon pont a tiédet választják-e ki vagy sem. Minden esetre az előnyeid, képességeid, rátermettséged domborítsd ki az életrajzban, ne a hiányosságokat.

Akár a nagymama gondozását is beírhatod otthon ápolói állásként, hiszen az volt a munkád. Ha kulturáltan tudsz viselkedni, akkor egyáltalán nem biztos, hogy fel fog vetődni, hogy van-e érettségid, vagy nincs.


A depressziós és szorongásos problémákkal viszont érdemes lehet pszichológust felkeresni, mert szakmai segítséggel sokkal könnyebb és eredményesebben lehet megküzdeni vele, mint egyedül. 22 évesen még nagyon fiatal vagy, rengeteg lehetőség van előtted, hozd ki a legtöbbet belőle! Minél előbb elkezdesz dolgozni rajta, hogy szorongás mentes minőségi életet élhess, annál hamarabb érhetsz el eredményt vele és annál hosszabban élvezhetsz egy sokkal jobb életet.

2021. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!