Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez OCD lenne, vagy valami más?

Ez OCD lenne, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Például lerakom a tányért, poharat, telefont, akármit és emelgetem meg visszarakom, mert nem jó ott, nem jó úgy.


Leveszem a papucsom ugyanez, ha odébbrakom. Lábammal rálépek többször ugyanoda. Ágyazásnál ha leseprem a lepedőt, hogy morzsa, radírmaradvány vagy akármi ne legyen rajta, többször is már szinte elkopik annyit simogatom, de nincs ott már semmi.

Egyik kezemmel hozzáérek valamihez pl másikkal is kell mert zavar.


Meg ilyenek.


Nincs ez a nagy rend meg rendszeresség mániám. Nem érzem, hogy ha nem teszek meg valamit rossz dolog történne akárkivel, egyszerűen kényelmetlenül érzem magam, ha nem csinálom.


Mindennapi életben nem akadályoz, orvosnál nem voltam vele.



2021. nov. 4. 04:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez pedig kényszernek tűnik. Ha nem teszel meg valamit, mit érzel? Egyáltalán, próbáltad már megállni, hogy ne igazítsd meg, ne nyúlj hozza a másik kezeddel stb?
2021. nov. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam.

Nemtudom megmagyarázni, egyszerűen kellemetlen, kényelmetlenül érzem magam.

Van hogy ki is megyek a szobából anélkül, hogy megtenném, mert igazából JÓ AZ ÚGY és leülök, de mégis visszamegyek mert zavar.

2021. nov. 4. 07:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez kényszer, hiszen nem bírod megállni, hogy ne csináld. A te döntésed, hogy foglalkozol-e vele, ha nem zavarja a mindennapjaidat, nem kötelező.

Ha viszont késel a munkahelyedről, mert "még mindig nem áll jól az ágynemű", akkor azonnal kérj segítséget. (Könnyű ide eljutni, én ezért már most foglalkoznék vele, különösen, hogy a kenyszerek rendszerint valamilyen hiányt "töltenek be", így az önvizsgálat ártani nem ártana.)

2021. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Annyira nen durva, ha megígazgatom párszor általában eltalálom, szóval késni nem kések, hálistennek nem telik órákba.

Ha nagyon rákényszerítem magam és hagyom ott ahol van, lefoglalom magam zavar de idővel elterelődik a figyelmem, ezt is szoktam gyakran, hátha elmúlik, de nem nagyon segít, nem szűnik a kellemetlen érzés, es néha sajnos a figyelmem sem terelődik el..

De tényleg nem súlyos ezért nem voltam még orvosnál.

Milyen hiányra gondolsz?

Illetve ez rosszabbodhat?

2021. nov. 4. 09:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Pontosítok, egy adott dolognál működik, de hosszútávon a kellemetlen érzés nem szűnik egyebek iránt.
2021. nov. 4. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
OCD tünetek, nekem is vannak ilyen random hülyeségeim, meg rendmániám is, de kényszergondolatok nincsenek, vagy csak nagyon kevés, én csak nevetek magamon, de mivel nem befolyásolja negatívan az életemet, nem érzem szükségét, hogy orvoshoz forduljak vele. Szerintem szinte minden embernek vannak ilyen furcsa dolgai.
2021. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
#6: Attól, hogy csinál az ember kényszeresen dolgokat, még nincs OCD-je. Onnantól számít ez pszichiátriai zavarnak többnyire, hogy jelentős mértékben megnehezíti, akár ellehetetleníti a személy életét.
2021. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem számolási kényszerem van, pl. ha csinálok valamit, akkor közben számolgatok egy ideig, ez változó, hogy mennyit, van, hogy 4-et, 10-et, 20-at stb. Mondok egy példát, ha én mondjuk iszok egy pohár valamit, akkor annak kizárólag 10 kortyból kell állnia, hogy megigyam.


Mindennapi életemben engem sem akadályoz ez, maximum kicsit több időt töltök az adott dologgal, de jut mindenre időm, szóval annyira nem durva ez nálam.


Ilyen random hülye gondolataim nekem sincsenek, hogy mondjuk kimegyek és megölöm az első embert akit meglátok, meg olyan sincsen, hogy elindulok valahova, és egy idő után visszamegyek leellenőrizni a dolgokat, meg hogy tényleg bezártam-e az ajtót.


Mondom, nálam szimplán csak annyi, hogy egy adott dolog közben gyorsan elszámolok 10-ig vagy 20-ig, akár többször is, de csak ennyi. :D

2021. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es: 6-os vagyok, és én is pontosan ezt mondtam, amit te. xd Hogy OCD tunetek, de nem OCD. És amíg nincs negatív hatással az életemre, addig nem érzem szükségesnek, hogy kivizsgáltassam. Ugyanazt írtuk, nem tudom, miért nekem címezted.
2021. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!