Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiség zavarom lenne?...

Személyiség zavarom lenne? Vagy mi lehet ez? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval szeretném megérteni ,hogy mi bajom van,vagy hogy vannak valakinek hasonló “ tünetei” mentális betegként.

Először is már kis koromba fura dolgokat csináltam minden féle ok nélkül pl forró víz alá dugtam a kezemet/lábamat ami miatt volt ,hogy hólyagos lett.Szándékosan csináltam horzsolásokat stb.Most pedig odáig jutottam ,hogy vágdosom magam 4éve de volt ,hogy 3hónapig tiszta voltam,szétverem a kezem a falba vagy ép bármit rá ütök amit találok.Egyszer eltörtem szándékosan a könyökömet is és még jó pár zúzódást okoztam lábon,fejen,kezen. Van ,hogy késztetést érzek ezekre vagy csak úgy.Azt hiszem kínzom magam.És tudom ,hogy hülyén hangzik de 2fajta személyiségem van ami a 2különböző öltözködési stílushoz vezetett.Amolyan az egyik jó a másik meg rossz,de van hogy keveredik,és így képtelen vagyok eldönteni,hogy ki is vagyok valójában.Nem tudok kapcsolatokat fent tartani,mert egyszer szerelmes vagyok az illetőbe aztán pedig utálom stb.Sokszor meg akarok halni vagy megölni magam aztán pedig minden jó,és ez mindig elölről.

Nagyon lobbanékony vagyok és ragaszkodó és a folytonos üresség érzés is ki készít .Szeretnék emlékezetes maradni mindig mindenki számára és ezért bármit képes vagyok megtenni.És nem feltűnési viszketegség,mert sose volt szokásom mutogatni amiket tettem mert szégyenlem.

Járok pszihólógushoz szorongás és ocd miatt ,de ezeket nem mindet mondtam még el neki ,mert nehezen beszélek magamról és nem tudom mire számitsak.

Szeretném tudni ,hogy nem vagyok egyedül ,mert így élni nagyon rossz.Nem akarok ennyire elcseszett lenni.

Légyszives értelmes válaszokat,köszönöm.

18/L



2021. nov. 4. 00:55
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Nekem is több személyiségem van. De nem olyan értelemben, ahogy ez lenni szokott. Ugye általánosságban ez úgy van, hogy a két személyiség nem is tud egymásról stb. Én pontosan tudom, de nem tudom tudatosan felszínre hozni őket. Vagy egyik, vagy másik van jelen. A hangom is teljesen más(mélyebb), a beszédem is, a gondolataim. Amíg az egyik jelen van, addig a másik legfeljebb megfigyelő.

De nekem ez szerintem valahol védelem, mert ma is rosszul éreztem magam nemrég egy csaj miatt, aztán csak úgy átváltott a másik személyiségem és úgy vagyok vele, hogy ki a faszt érdekel.

2021. nov. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Mondj el mindent a pszichológusnak, de leírásod szerint borderline-os vagy, oda pedig nem elég a pszichológus, orvosságra is szükséged lehet, azt pedig csak pszichiáter írhat fel. Míg letagadod a tüneteidet, nem fogsz javulni, mert nem lesz normális kezelésed sem.
2021. nov. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A leírás alapján szerintem is borderline lehet, de mondd el a pszichológusodnak, ő okosabb, mint én.
2021. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Mivel utánaolvastál a borderline személyiségzavarnak gondolom, mert felsoroltad az összes kritériumát, nem jó ezt bemesélni magadnak.... Ahogy látom .

Én diagnosztizált Borderline vagyok.

Ha kérdésed van írhatsz privátot.

2021. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
2 épphogy a borderline az amire nincs orvosság mert ez egy személyiségzavar nem egy hangulatzvar mint a bipoláris depresszió, vagy egy depresszió ezekre lehet orvosság, a borderlinera nem igazán mert az egy csúnyán kifejezve fejlődési rendellenesség, a személyiség fejlődésè.
2021. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Én is mindenféleképpen azt javaslom hogy mond el a pszichológusodnak. Ha nem vagy hozzá őszinte teljesen feleslegesen jársz hozzá.
2021. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is mondd el így ahogy van.
2021. nov. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amit irsz az Borderline-nak tűnik. Nekem is az van. (Ez nem biztos diagnózis - azt csak szakember tudna adni).

Fiatalabban én is falcoltam (amikor fájdalmat/sebeket okozol magadnak) ürességérzés is megvolt, és még most sincsenek stabil kapcsolataim...


45/f



A jó hír, hogy lehet javítani a helyzeten, a rossz hogy nehéz. Ha okos vagy és jól nézel ki könnyebb lesz. Szakembernek mindenképp mondj el mindent, csak akkor tud segíteni. Nem kell félni nem esz meg...


Egy jó tanács: a benyomaskeltést tedd félre egy időre, légy természetes. Aztán ha jól leszek természetesen is fogsz olyan benyomast kelteni ami emlékezetes lesz... :)


Szorítok neked...

2021. nov. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem bízd a diagnosztikát egy klinikai szakpszichológusra, ez neki a dolga, ő ért hozzá. Nyugodtan mondj el mindent a pszichológusodnak, egy diagnosztika nem annyiból áll, hogy elmondom a tüneteim, aztán biztosan valami erős szedálós gyogyszert kapok rá. Simán be is lehet magyarázni bizonyos tüneteket, egy szakpszichológus hosszabb ideig, tesztekkel alátámasztva ad diagnózist, egyébként egy jó szakember anélkül is fog tudni diagnosztizálni, hogy mindent elmondanál neki de jelentősen segíteni fogod a dolgát és saját magadat is, ha őszinte vagy vele. Segíteni fog neked, hidd el, és a gyógyszeren kívül is nagyon sokféle terápia van ami segíthet, a gyógyszer is csak egy terápia fajta, néha szükség van rá, de nem kell tőle felni.
2021. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%
Első lépés, hogy mondj el mindent a pszichológusodnak. Mindent, őszintén. Kezd kicsi dolgokkal, amiket nem félsz elmondani, és hagyd, hogy kérdezzen. Bízol benne? Egyedül ezt nem fogod tudni megoldani, segítségre van szükséged.
2021. nov. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!