Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szándékosan megvágtam az...

Szándékosan megvágtam az arcomat, össze kéne varrni, elmerjek menni a kórházba?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok.

Az előzmény annyi, hogy több gyerekkori traumával "küzdök" a család fekete báránya vagyok születésem óta, és most már úgy alakult, hogy az iskolára sincsen pénzem, a lakhatásom borzalmas, tegnap túl sokat ittam, és "bekattantam"

Megvágtam az arcomat, hosszú, nyílt seb van rajta, félek elmenni a kórházba, mert vannak körülötte karcolások is és látszik hogy magamnak csináltam szándékosan.

Megkérdeznék? Ha igen akkor mondhatnék valamit ami jó kifogás lenne?

Alapjáraton normális vagyok, de az alkohol kihozta belőlem, és nem számítottam rá hogy ezt fogom csinálni. Nem szeretném ha elvinnének pszichiátriára, tavaly voltam önként és borzalmas volt.

Mit tehetnék?


2021. nov. 7. 02:52
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mindenképpen menj. Én egyszer véletlenül beleállítottam az ujjamba a kést, mert nem figyeltem eléggé és rosszul forrt össze. Bár ki tudja, hogy egyáltalán foglalkoznak-e veled, covidra hivatkozva ugyebár...😅
2021. nov. 7. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideggyógyászho mennyé inkább!
2021. nov. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter!
2021. nov. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Mond azt hogy véletlen volt és ragaszkodj hozzá. Nem tudnak mit csinálni ellátnak és kész. Nincs már olyan hogy kényszergyógykezelés, akaratos ellenére nem történhet semmi. Viszont tényleg menj el pszichiátriára+ pszichológushoz.Kérj a háziorvosodtól beutalót a saját érdekedben, mert ezt bizony kezelni kell.
2021. nov. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
De minek? Sok ívás is felér a drog hatásával. Ha meg iszol inkább gondolj az alvásra, aztán valahogy már túlteszed magad rajta, mert vagy elfelejted ... De mért magad kell bántani?
2021. nov. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem megoldás a bajaidra menj pszichiáterhez
2021. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy hiába mész pszichiáterhez, ha az otthoni, környezeti problémáid nem oldódnak meg, addig ő sem fog tudni veled mit kezdeni. Azt nem értem, hogy iskolára nincs pénzed, bár nem értem oda mire kell, de akkor nem isszuk el azt a kicsit sem ami van.
2021. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
És ha örökre olyan marad az arcod? Nekem is vannak traumáim gyerekkoromból (ahogy szerintem mindenkinek), de azért tudjunk már disztingválni! Ne igyál többet, ha ezt hozza ki belőled az alkohol! Lépj ki a mérgező környezetből és keress jó szakembert!
2021. nov. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!