Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez anorexia is lehet?

Ez anorexia is lehet?

Figyelt kérdés
163 cm vagyok 40-41 kg. Én nem látom magam olyan vészesen soványnak de a bmi azt írta mindenhol,hogy kórosan sovány vagyok. Ha eszek 3 falat után megtelek és nem tudok többet legyűrni. Nagyon ritkán tudok megenni egy tál főételt. Mindjárt megyek pszihiátriára de nagyon félek oda menni:(

#anorexia #soványság #Ez anorexia
2021. nov. 7. 10:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Én sem eszek sokat, és drasztikusan fogyókúrázok, de eszem ágában sincs pszichiátriára szaladgálni. Egyrészt azért, mert nem azért fogytam le, hogy elmeorvosok magyarázzanak nekem, meg kajával tömködjenek, hogy útanna újra meghízzak, és kezdhetem előről az egészet. Másrészt meg az én testem! Azt csinálok vele, amit akarok. Nem idegenek mondják meg, még anyámra sem hallgatok! Kit érdekel? Nekem így jó és kész.
2021. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

1

Kíváncsi vagyok, hogyha 5 év múlva még élsz, mit fogsz gondolni a mai önmagadról. :) Szerintem nem az a korszakod lesz, amit büszkén mesélsz majd öregkorodban...ha megéred.

2021. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1

Szerinted örömömből “szaladgálok” pszihiátriára? Amúgy meg a pszihiátriát nem én akartam tudod? A háziorvosom írt beutalót oda. És a háziorvoshoz is anyám hurcigált el

2021. nov. 7. 11:00
 4/15 anonim ***** válasza:
45%

163cm-nél ez még nem tragikus, azért örülj, hogy anyukád figyel rád. Az én unokám 170 cm, 36 kg került kórházba, két hónapig. Kb 8 liter infúzió, gyógyszerek, már összeomlott a májfunkciója, két hétre szondát kapott. 45 kg-val engedték haza, de nem gyógyult meg. Minden héten visszafogy 42 kg-ra. Ő is kevéstől tele van. Összeszűkült a gyomra picire.

Most a Bibliát tanulmányozza és várja az új világot melyben minden ember tökéletes egészségben élhet!

2021. nov. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

4

Engem meg a te fasxságod nem érdekel. Ha bekerül a pszichiátriára, és úgy ítélik meg, hogy kórosan sovány, akkor igenis benn tartják és felhízlalják egy egészséges súlyig. Te halj meg, ha akarsz anorexiában, de másoknak nem kell. Nagyon jó, hogy rajtad kívül mindenki látja, hogy neked is van problémád, te mégsem hiszed el, hanem még csak azért is csinálod, mint egy nyomi, ahogy te mondanád. :)

2021. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
Ez egyértelműen anorexia. Kórházba kerülni talán még kicsit túl drasztikus lenne. Egy jó pszichológus? Lehet járni TB támogatottan is pszichoterápiára.
2021. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szándékosan fogytál le, mert kövérnek érezted magad? Rossz a viszonyod a táplálkozással? - Ezeken múlik inkább az anorexia, nem csak a testsúlyon. Ha nincs mentális problémád, csak fizikailag nem tudsz rendesen enni, akkor a dolgok fizikai okát kell keresni. Sok sikert a gyógyuláshoz!
2021. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Valóban nem említetted, hogy mi miatt nem eszel eleget. Fogyni akarsz, nem vagy elégedett az alakoddal, esetleg soványnak látod magad, de egyéb lelki problémád van az evéssel?
2021. nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Jaj istenem... ennyi gyógyost...
2021. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt kb mindenkinek. Igazából mindennap megmérem a súlyom, és ha hízok akkor nem nagyon akarok enni. Ha így van akkor kb csak egy étkezést folytatok egy nap. Anyukám nagyon soványnak lát meg úgy mindenki de én nem nagyon
2021. nov. 7. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!